Aktualności

Podsumowania edycji w Lublinie i Warszawie

Podsumowania edycji w Lublinie i Warszawie

W poniedziałek, 8 kwietnia w auli Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie oraz we wtorek, 9 kwietnia w Kinie Wisła w Warszawie odbyły się ostatnie ceremonie podsumowujące sezon 2018/2019 naszego cyklu.

Lublin

W sześciu biegach nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie wzięło udział łącznie 1730 dorosłych oraz 421 dzieci. Średnia frekwencja wyniosła 288 zawodników biegu głównego i 70 młodych biegaczy. Sklasyfikowanych zostało z kolei 337 zawodników, z czego 273 dorosłych.

Najszybsze panie edycji to Julia Pleskaczyńska, Magdalena Sekuła, Natalia Zych, Magdalena Zych i Patrycja Gruszkowska. Wśród mężczyzn najlepszymi okazali się Artur Kern (po raz piąty z rzędu), Paweł Wysocki, Cezary Bednarz, Michał Piróg i Michał Orzeł. Zwycięskie drużyny to z kolei pierwsza drużyna Centrum Medycznego ORTO-OPTYMIST, lubelskibiegacz.pl TEAM oraz drugi zespół  Centrum Medycznego ORTO-OPTYMIST.

Warszawa

W sześciu biegach w Lesie Młociny w Warszawie wzięło udział łącznie 3589 dorosłych oraz 1451 dzieci. Średnia frekwencja wyniosła 598 zawodników biegu głównego i 242 młodych biegaczy. Sklasyfikowanych zostało z kolei 796 zawodników, z czego 565 dorosłych.

Najszybsze panie edycji to Mariola Ślusarczyk, Iwona Wicha, Martyna Wiśniewska, Marta Kazmierczak i Justyna Kostrzewska. Wśród mężczyzn najlepszymi okazali się Artur Jabłoński, Adam Świrgoń, Mateusz Grabarczyk, Radosław Helon i Paweł Rozmianiec. Zwycięskie drużyny to z kolei pierwsze drużyny: adidas Runners Warsaw, DREAM RUN oraz BieganiePo40 w Nudne Piątki.

Warto dodać, że w zakończonej we wtorek edycji ustanowione zostały rekordy tras. Wśród mężczyzn jego autorem jest Kamil Jastrzębski, który w październiku 5-kilometrową trasę w Lesie Młociny pokonał w czasie 14:45 (to najlepszy wynik w całym ogólnopolskim cyklu w sezonie 2018/2019). Kobiecy rekord – 16:58 - ustanowiła podczas marcowej rywalizacji Iwona Wicha.

fot. Radek Pizoń