Aktualności

Uroczyste zakończenie edycji w Szczecinie, Trójmieście i Olsztynie

Uroczyste zakończenie edycji w Szczecinie, Trójmieście i Olsztynie

Trzy pierwsze dni kwietnia spędziliśmy organizując gale kończące sezon w naszych „północnych” lokalizacjach. W poniedziałek (1 kwietnia) widzieliśmy się z biegaczami w Szczecinie, następnie w Trójmieście i Olsztynie.

Szczecin

Szczecin był w edycji 2018/2019 drugą siłą cyklu (za Poznaniem). W sześciu rozegranych nad Jeziorem Szmaragdowym biegach wzięło udział łącznie 4086 dorosłych oraz 1304 dzieci. Średnia frekwencja wyniosła 681 zawodników biegu głównego i 217 młodych biegaczy. Sklasyfikowanych zostało z kolei 938 zawodników, z czego 714 dorosłych.

Najszybsze panie edycji to Monika Jackiewicz, Paulina Grzegórzek, Natalia Gulczyńska, Joanna Woźniak i Maja Dudzińska. Wśród mężczyzn najlepszymi okazali się Szymon Belgrau, Artur Olejarz, Arkadiusz Minko, Dariusz Saniewski i Daniel Troć. Zwycięskie drużyny to z kolei pierwsze zespoły Rehabalance i Waszczuk Team, RAZ Szczecin i Wieczorne Bieganie w Szczecinie.

Warto wspomnieć, że 5-kilometrowa trasa w Puszczy Bukowej należy do najbardziej wymagających w całym ogólnopolskim cyklu CITY TRAIL. Stąd wyniki osiągane przez zawodników odbiegają od tych, jakie można obserwować w innych miastach. Rekordowe czasy uzyskane przez zwycięzców edycji – Szymona Belgraua i Monikę Jackiewicz to odpowiednio 16:07 oraz 19:08.

Trójmiasto

Rywalizacja w Trójmieście odbywa się na dwóch trasach – trzy biegi organizujemy w Gdańsku, trzy w Gdyni. Łącznie w sześciu imprezach wzięło udział 2114 dorosłych oraz 625 dzieci. Średnia frekwencja wyniosła 352 zawodników biegu głównego i 104 młodych biegaczy. Sklasyfikowanych zostało z kolei 463 zawodników, z czego 334 dorosłych.

Najszybsze panie edycji to Ewelina Paprocka, Magdalena Dias, Julia Dias, Aleksandra Baranowska-Trzasko i Małgorzata Tuwalska. Wśród mężczyzn najlepszymi okazali się Filip Janowski, Łukasz Kujawski, Michał Czapiński, Marcin Miszewski i Krzysztof Żygenda. Zwycięskie drużyny to z kolei pierwsze zespoły Kujawscy KTB, Bike U Up oraz LKS Zantyr Sztum.

Ciekawostką jest procentowy udział kobiet w trójmiejskich zawodach – w dwóch biegach panie stanowiły blisko połowę stawki! To absolutny rekord!

Olsztyn

Olsztyn jest jedną z mniejszych lokalizacji CITY TRAIL, ale jednocześnie ma niepowtarzalny klimat! Być może to właśnie kameralny charakter imprez nad Jeziorem Długim jest tego powodem. W sześciu biegach edycji 2018/2019 wzięło udział łącznie 2200 dorosłych oraz 742 dzieci. Średnia frekwencja wyniosła 367 zawodników biegu głównego i 124 młodych biegaczy. Sklasyfikowanych zostało z kolei 490 zawodników, z czego 361 dorosłych.

Najszybsze panie edycji to Justyna Kaczmarczyk, Julia Pętlicka, Marta Barcewicz, Ewa Lisek i Maja Lemanowicz. Wśród mężczyzn najlepszymi okazali się Paweł Pszczółkowski, Wiktor Kujawa, Konrad Nosarzewski, Piotr Bętkowski i Krzysztof Sulewski. Zwycięskie drużyny to z kolei Pszczółkowski Team, AKM Olsztyn/sklepbiegacza.pl oraz Drużyna Wilka.

Dwa ostanie podsumowania sezonu już w przyszłym tygodniu – 8 kwietnia widzimy się w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, a 9 kwietnia – w Kinie Wisła w Warszawie.

fot. Kacper Kirklewski