Aktualności

Gale kończące edycję we Wrocławiu, Katowicach i Łodzi

Gale kończące edycję we Wrocławiu, Katowicach i Łodzi

W dniach 26-28 marca podsumowaliśmy sezon 2018/2019 w trzech lokalizacjach – wrocławskiej, katowickiej i łódzkiej. Uroczyste gale były okazją do wręczenia pamiątkowych medali oraz nagród, a także zaprezentowania garści statystyk dotyczących naszego cyklu.

Wrocław

W sześciu rozegranych w Lesie Osobowickim biegach wzięło udział łącznie 2 949 dorosłych oraz 1 185 dzieci. Średnia frekwencja wyniosła 492 zawodników biegu głównego i 198 młodych biegaczy. Sklasyfikowanych zostało z kolei 659 zawodników, z czego 464 dorosłych.

Najszybsze panie edycji 2018/2019 to Dominika Napieraj, Małgorzata Zieleń, Danuta Piskorowska, Aleksandra Andruszków i Justyna Grzywaczewska. Wśród mężczyzn najlepszymi okazali się Szymon Dorożyński, Dariusz Boratyński, Mikołaj Czeronek, Jacek Lesiecki i Rafał Mrowiński. Zwycięskie drużyny to trzy składy Wosiek Team, czyli zawodnicy trenujący pod okiem znanego wrocławskiego szkoleniowca – Jacka Wośka.

Warto wspomnieć, że w edycji 2018/2019 na trasie CITY TRAIL we Wrocławiu padło wiele wartościowych wyników, a dwaj czołowi biegacze – Szymon Dorożyński i Dariusz Boratyński pokonali 5-kilometrową trasę w Lesie Osobowickim w czasie poniżej 15 minut – a dokładnie 14:56 (Szymon uzyskał taki czas dwukrotnie). W skali ogólnopolskiego cyklu tylko jeden zawodnik biegał szybciej – w październikowych zawodach w Warszawie Kamil Jastrzębski uzyskał wynik 14:45.

Katowice

W sześciu rozegranych nad stawami Janina i Barbara biegach wzięło udział łącznie 2 462 dorosłych oraz 808 dzieci. Średnia frekwencja wyniosła 410 zawodników biegu głównego i 135 młodych biegaczy. Sklasyfikowanych zostało z kolei 563 zawodników, z czego 420 dorosłych.

Najszybsze panie w Katowicach to Sylwia Ślęzak, Katarzyna Golba, Magdalena Pasek, Paulina Gaj i Anna Jadasz. Wśród mężczyzn najlepszymi okazali się Szymon Topolnicki, Oliwier Mutwil, Kamil Czapla, Piotr Mrachacz i Jarek Kożdoń. Zwycięskie drużyny to pierwsze składy Inżynierii Biegania Team, CoJaBiegne.pl TEAM i Niewybieganych.

Łódź

Łódź jest tegoroczną niespodzianką cyklu. To właśnie w listopadzie na trasie w Parku Baden-Powella odbył się największy bieg edycji – Bieg Niepodległości CITY TRAIL, a tym samym Łódź zepchnęła z fotela lidera Poznań, czyli lokalizację, w której w 2009 roku narodziła się idea cyklu. Trzeba w tym miejscu podkreślić, że frekwencja w Poznaniu została w edycji 2018/2019 ograniczona przez limity miejsc, ale nie zmienia to faktu, że 990 uczestników biegu głównego i 363 biegaczy startujących w CITY TRAIL Junior to znakomity wynik.

W  sześciu rozegranych w Łodzi biegach wzięło udział łącznie 2 855 dorosłych oraz 1 163 dzieci. Średnia frekwencja wyniosła 476 zawodników biegu głównego i 194 młodych biegaczy. Sklasyfikowanych zostało z kolei 557 zawodników, z czego 396 dorosłych.

Najszybsze panie w Łodzi to Zuzanna Mokros, Dominika Wiecha, Marta Bukowska, Paulina Szymczak i Anna Kociak. Wśród mężczyzn najlepszymi okazali się Grzegorz Petrusiewicz, Mateusz Jaszczak, Maciej Budziński, Paweł Kopaczewski i Krzysztof Pietrzyk. Zwycięskie drużyny to: pierwszy skład TIME4S, pierwszy skład Moreny Czołowej i drugi skład TIME4S.

Lokalnym współorganizatorem biegów w Łodzi jest firma InesSport.

Kolejne gale podsumowujące cykl już w przyszłym tygodniu – 1 kwietnia w Szczecinie, 2 kwietnia w Trójmieście oraz 3 kwietnia w Olsztynie.

fot. Mateusz Stodolski