Aktualności

Pobiegliśmy dla Niepodległej w Lublinie i Łodzi!

Był Hymn Polski, który zaśpiewaliśmy tuż przed startem. Były flagi narodowe – w Waszych  rękach, wymalowane na twarzach i rozwieszone w całym biegowym miasteczku. Słowem - było biało-czerwono i naprawdę pięknie! Dziękujemy, że zechcieliście z nami świętować ten wyjątkowy dzień!

- Odkąd zacząłem biegać, co roku startuję w biegach organizowanych z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jestem z okolic Bydgoszczy, przyjechałem do Lublina do rodziny i kiedy tylko dowiedziałem się, że 11 listopada jest tutaj organizowany bieg, wiedziałem, że wezmę w nim udział. Tak po prostu trzeba. Będąc biegaczem nie wypada inaczej obchodzić tego święta – mówił na mecie jeden z uczestników biegu w Lublinie - Krzysztof Kowalski (Oceloty Kruszyn Krajeński).

Choć nie czasy były dzisiaj najważniejsze, najszybsi biegacze zostali nagrodzeni. Zwycięstwo w Lublinie odniósł Paweł Wysocki (czas 16:57), drugi był Jarosław Bimkiewicz (16:58), a trzeci Cezary Bednarz (17:00). Wśród kobiet najszybszą okazała się Julia Pleskaczyńska (18:13), druga była Joanna Szmit (19:54), a trzecie miejsce zajęła Patrycja Gruszkowska (20:08). W Łodzi najszybszym był Wojciech Sowik (czas 15:37), druga lokatę wywalczył Grzegorz Petrusiewicz (16:01), a trzeci był Maciej Budziński (16:22). Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Magdalena Ciołak (19:07), druga była Marta Bukowska (19:32), a trzecie miejsce wywalczyła Magdalena Pierzchała (20:05).

W obu biegach wzięło udział łącznie blisko 2000 osób! Bieg główny w Łodzi ukończyło niemal 1000 osób, w Lublinie - prawie 430. W biegach dziecięco-młodzieżowych pobiegło łącznie niemal 500 zawodników, z czego ponad 360 w Łodzi i około 130 w Lublinie.

Na mecie obu biegów czekały pamiątkowe medale, ze słowami Józefa Piłsudskiego z 1918 roku: „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska”. Mamy nadzieję, że ten cytat zapadnie Wam w pamięć!

Wyniki biegów głównych: LublinŁódź