Aktualności

Wiosenne? GP zBiegiemNatury

Wiosenne? GP zBiegiemNatury

W ostatni weekend rozpoczęliśmy kolejny miesiąc akcji zBiegiemNatury. Trzecie zawody z cyklu Grand Prix Poznań zBiegiemNatury okazały się rekordowe zarówno po względem frekwencji , wyników jak i najwyższej temperatury z dotychczas rozgrywanych biegów. W spotkaniach uczestniczyły nowe osoby, m.in. Julia pochodząca ze Słowacji.

Grad Prix Poznań zBiegiemNatury to kontynuacja cyklu Grand Prix Poznania w biegach przełajowych, które organizowaliśmy od 2009 roku. - Sobotnie zawody były naszym małym jubileuszem – 25 imprezą nad Jeziorem Rusałka - informuje Piotr Książkiewicz ze Stowarzyszenia GP Poznania. - W prezencie dostaliśmy rekord frekwencji cyklu zBiegiemNatury – na mecie pojawiło się blisko 550 osób, a także około 100 dzieci i młodzieży. Dopisała także pogoda – świeciło piękne słońce, a termometr wskazywał blisko 10 stopni. Były też sportowe emocje, bo tym razem najlepszy okazał się Mateusz Maik, który pokonał niezwyciężonego dotąd Maćka Muślewskiego.

Niedziela jest dniem spotkań z trenerami zBiegiemNatury. Podczas ostatnich zajęć nasi uczestnicy poznawali nowe ćwiczenia i swoje możliwości. – Nie zabrakło nowych twarzy – Julii i Ludwika. Mieszkają we Wrocławiu od miesiąca. Julia pochodzi ze Słowacji, a Ludwik z województwa łódzkiego. Mają już za sobą start w półmaratonie - w Wielkiej Brytanii. Chcą z nami przygotować się do kolejnych zawodów – opowiada Weronika Machowska, trenerka zBN we Wrocławiu.

W Bydgoszczy – jako jedynym mieście zBiegiemNatury mieliśmy zimowe warunki. – Nie mogliśmy tego nie wykorzystać i na zakończenie urządziliśmy sobie bitwę na śnieżki – mówi Ola Brzezińska, trenerka zBiegiemNatury.

W Gdańsku składaliśmy sobie noworoczne życzenia i... – Biegaliśmy naszą trasę, ale zaczynając z drugiej strony dla urozmaicenia – podkreśla Marcin Richert, tamtejszy trener zBN.

Na zakończenie przytaczamy słowa jednego z uczestników spotkania w Olsztynie. „Takie zajęcia w grupie są bardzo potrzebne, bo nawet jak się trochę oszukuje to i tak coś się zrobi, a samemu w domu ciężko jest się zmotywować” :)

My nie oszukujemy ;) i w najbliższy weekend zapraszamy na dwa kolejne biegi z cyklu Grand Prix zBiegiemNatury – w sobotę do Bydgoszczy, a w niedzielę do Olsztyna. W niedzielę widzimy się także w pozostałych miastach na zajęciach z naszymi trenerami.