Aktualności

Szczecin, Wrocław i Katowice – uroczyste podsumowanie edycji

Szczecin, Wrocław i Katowice – uroczyste podsumowanie edycji

Trzy kolejne gale podsumowujące edycję odbyły się w Szczecinie, Wrocławiu i Katowicach. Nagrodziliśmy Was pamiątkowymi medalami, a najszybsi odebrali zasłużone nagrody.

Szczecin

Szczecin to jedna z dwóch lokalizacji, gdzie nie widujecie naszej stałej ekipy na co dzień – zawody współorganizuje Stowarzyszenie Puszczyk Bukowy. Chociaż ceremonie kończące nasz cykl mają inny charakter i przygotowujemy je w składzie „ogólnopolskim”, podczas gali nie mogło oczywiście zabraknąć dziewczyn i chłopaków z Puszczyka.  

Uroczystość była okazją do podsumowania sezonu i przede wszystkim wręczenia pamiątkowych medali oraz nagrodzenia najszybszych zawodników. W klasyfikacji generalnej nagrodami były zegarki Suunto Spartan, a także sprzęt sportowy marki Salomon. Zwycięzcy klasyfikacji wiekowych otrzymali upominki Salomon oraz książki Wydawnictwa Galaktyka. Najlepsze drużyny dostały "doładowanie" w postaci odżywek i suplementów od Etixx-a. W cyklu CITY TRAIL Junior nagrodami były niespodzianki od marki Keeeper oraz książki Wydawnictwa Skrzat i Wydawnictwa Galaktyka.

W trakcie sześciu miesięcy rywalizacji, na naszych biegach w Szczecinie pojawiło się 1094 dorosłych i 247 dzieci, a sklasyfikowanych zostało 617 dorosłych (w tym 236 kobiet) i 136 uczestników CITY TRAIL Junior.

Najlepsze panie to Monika Jackiewicz, Nikolina Szurgocińska, Sylwia Telatyńska, Wioletta Murawska, Sabina Jachnik. Najszybsi panowie to z kolei Artur Olejarz, Maciej Żołnowski, Sebastian Florczak, Tomasz Waszczuk oraz Bartek Bułatowicz. W klasyfikacji drużynowej najlepsze zespoły to: CITY TRAIL Team, Parkrun Szczecin I oraz KB Hemes Gryfino I.

Zwycięzca klasyfikacji generalnej – Artur Olejarz otrzymał dodatkowe wyróżnienie za udział w Plebiscycie na Najlepszego Biegacza 2016 roku.

Wrocław

Wrocław to jedna z pięciu lokalizacji, w której jesteśmy od pierwszej, ogólnopolskiej edycji – od 2012 roku. Niektórzy z Was są z nami od początku, ale kiedy zapytaliśmy na ceremonii, kto uczestniczy w naszym uroczystym podsumowaniu edycji po raz pierwszy, na sali pojawił się las rąk!

W edycji 2016/2017 w naszych biegach wzięło udział 873 dorosłych i 367 dzieci. Sklasyfikowanych zostało: w biegu głównym – 434 osób (w tym 149 pań) i w biegach dziecięco-młodzieżowych – 158 uczestników.

Podczas ceremonii były medale, były nagrody, były brawa i podziękowania. Zasłużone nagrody odebrali najszybsi – wśród pań: Dominika Napieraj, Małgorzata Zieleń, Anna Przyjazna, Katarzyna Biernacka i Anna Więcek oraz wśród panów: Darek Boratyński,  Rafał Mrowiński, Bartłomiej Przedwojewski, Jacek Sobas i Filip Papla. Najlepsze zespoły to Wosiek Team I, Sobczyk Team I oraz Pro-Run Wrocław I.

Dodatkowe nagrody odebrali Dominika Napieraj i Darek Boratyński za zajęcie miejsc w pierwszej piątce Plebiscytu CITY TRAIL na Najlepszego Biegacza 2016 roku (Darek był drugi, Dominika – czwarta – oboje otrzymali nagrody w wysokości 500zł).

Katowice

Siódmą już ceremonię zorganizowaliśmy w czwartek na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Wasze żywiołowe reakcje na przygotowane przez nas filmy i prezentację bardzo nas ucieszyły – atmosfera podczas gali była naprawdę wyjątkowa!

W trakcie sześciu miesięcy rywalizacji nad stawami Janina i Barbara pojawiło się 887 dorosłych oraz 171 uczestników CITY TRAIL Junior. Sklasyfikowanych zostało 497 osób (w tym 175 pań) oraz 94 dzieci.

Zasłużone nagrody odebrali najszybsi – wśród pań: Sylwia Ślęzak, Julia Surman, Agnieszka Janocha, Karolina Janko i Ewa Nowak oraz wśród panów: Szymon Kotyla, Damian Pasek, Mateusz Włostowski, Tomasz Kawik i Wojciech Czernek. W klasyfikacji drużynowej podium wywalczyły zespoły: Team Pasek I, Parkrun Katowice I oraz Ads Masna Krytyczna I. Wręczyliśmy także wyróżnienie w Plebiscycie CITY TRAIL na Najlepszego Biegacza 2016 roku, które otrzymała Agnieszka Gortel-Maciuk.

Fot. dulnyfoto.pl (Jarosław Dulny, Piotr Krawczuk, Eryk Witek), Tomasz Pawlicki, Justyna Grzywaczewska 

Zobacz także:

Galeria zdjęć - Szczecin

Galeria zdjęć – Wrocław

Galeria zdjęć - Katowice

Co zrobić, jeśli nie mogę odebrać medalu podczas ceremonii?