Aktualności

Trzy ostatnie ceremonie za nami!

Trzy ostatnie ceremonie za nami!

To już naprawdę koniec! Koniec edycji 2015/2016! W tym tygodniu spotkaliśmy się w trzech lokalizacjach - Szczecinie, Warszawie i Lublinie, by podsumować edycję i były to już trzy ostatnie ceremonie. Jeszcze raz dziękujemy, że byliście z nami!

Szczecin

Sezon 2015/2016 przyniósł kolejne wzrosty. Liczba sklasyfikowanych biegaczy to 421 osób, a uczestników, którzy startowali co najmniej raz było 859. W cyklu CITY TRAIL Junior sklasyfikowanych zostało 72 uczestników, a takich którzy pobiegli choć raz było 156. Procentowy udział kobiet w Szczecinie to 38 – najwyższy w całej Polsce.

Najlepszymi zawodnikami edycji 2015/2016 w Szczecinie zostali Monika Jackiewicz i Artur Olejarz. Najlepszy wynik Moniki to 19:35, a Artura – 16:16. Zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej odniósł pierwszy skład CITY TRAIL Team

Warszawa

Warszawa to trzecia (po Poznaniu i Bydgoszczy) siła CITY TRAIL. Miniona edycja była trzecią organizowaną w ramach cyklu. W sezonie sklasyfikowanych zostało 560 biegaczy, a takich, którzy startowali co najmniej raz było 1224. W CITY TRAIL Junior liczba uczestników, którzy wystartowali 4 razy lub więcej to 171. Zawodników, którzy wystartowali co najmniej raz było 365. Procentowy udział kobiet w Warszawie to 37 – jest to jeden z najwyższych wskaźników w całym cyklu CITY TRAIL.

Najszybszymi biegaczami zostali Paulina Lipska i Piotr Mielewczyk. Najlepszy wynik Pauliny na trasie w Lesie Młocińskim – 18:29 – to jednocześnie rekord trasy. Najlepszy wynik Piotra Mielewczyka to 15:30. W rywalizacji drużynowej zwyciężył pierwszy skład Team Kopeć.

Lublin

Zawody w ramach CITY TRAIL są organizowane w Lublinie również od trzech lat. W sezonie 2015/2016 sklasyfikowanych zostało 266 biegaczy, a takich, którzy startowali co najmniej raz było 560. W CITY TRAIL Junior liczba uczestników, którzy wystartowali 4 razy lub więcej to 45. Zawodników, którzy wystartowali co najmniej raz było 98. Procentowy udział kobiet w Lublinie to 26.

Najszybszymi biegaczami zostali Joanna Wasilewska i Artur Kern. Najlepszy wynik Joanny na trasie nad Zalewem Zemborzyckim to 18:59. Najlepszy wynik Artura wynosi 15:34. W rywalizacji drużynowej zwyciężył pierwszy skład Pro Team.

Nagrodami w biegu głównym dla najlepszych zawodników w klasyfikacji OPEN były zegarki Suunto, sprzęt marki Salomon oraz zestawy produktów Good Food. W kategoriach wiekowych najszybsi zawodnicy otrzymali gadżety Salomona oraz książki od Wydawnictwa Galaktyka. Najlepszy drużyny wywalczyły zestawy suplementów diety Etixx. W CITY TRAIL Junior nagrodami były książki Wydawnictwa Skrzat, koszulki od Nationale-Nederlanden oraz produkty OKT kids. Podczas ceremonii nagrody ufundowane przez Nationale-Nederlanden - bony o wartości 1000zł do Sklepów Partnerskich CITY TRAIL - odebrali zwycięzcy konkursu „Aktywnie-razem!”.

Kolejny sezon rozpoczynamy w październiku, ale już w lipcu odbędzie się druga edycja CITY TRAIL on Tour. W dwa tygodnie odwiedzimy każde z miast, w których odbywa się nasz jesienno-zimowy cykl. Będzie to okazja, by sprawdzić się na 5-kilometrowej trasie w letnich warunkach.

Do zobaczenia!