Aktualności

Ostatni weekend edycji przed nami!

Ostatni weekend edycji przed nami!

W najbliższy weekend – 19-20 marca odbędą się trzy ostatnie biegi w ramach edycji 2015/2016 – w sobotę w Lublinie oraz w niedzielę – w Warszawie i Szczecinie. Zapraszamy!

Elektroniczne zapisy zamykamy zawsze na trzy dni przed biegiem, a więc dla biegu w Lublinie - w środę, 16 marca o 23:59, a dla biegów w Warszawie i Szczecinie - w czwartek, 17 marca – również minutę przed północą. Do listy startowej będzie mogli dopisać się również w dniu biegu.

Co prognozują na weekend meteorolodzy? W Lublinie – maksymalnie 7 stopni powyżej zera i na zmianę słońce i chmury. W Warszawie i Szczecinie – temperatura ma sięgać maksymalnie 6-7 stopni powyżej zera, może też pojawić się przelotny deszcz.

Biuro zawodów

Jak zwykle będziecie mieć możliwość odebrania opłaconych pakietów startowych przez dwa dni – w dniu biegu w biurze zlokalizowanym w okolicy startu lub mety (szczegółowe informacje o lokalizacji znajdują się w zakładkach poszczególnych miast pod hasłem TRASA), w godz. 8:30-10:30, a także:

- w Lublinie – 18 marca w SklepieBiegacza.pl (ul. Północna 6 - NOWY ADRES!), w godz. 12:00-19:00,

- w Warszawie – 19 marca w SklepieBiegacza.pl Powiśle (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 45), w godz. 12:00-18:00,

- w Szczecinie – 19  marca w Sklepie Run-Expert (ul. Małopolska 61), w godz. 11:00-15:00.

Pamiętajcie, że osoby, które nie opłacą startu przez internet nie mogą odebrać pakietu dzień przed biegiem, a jedynie w dniu zawodów.

Rywalizacja najlepszych

Zwycięzców klasyfikacji generalnej we wszystkich lokalizacjach poznaliśmy już w poprzednich biegach. W Lublinie wśród kobiet po raz drugi z rzędu najlepszą została Joanna Wasilewska, a wśród mężczyzn – Artur Kern. W rywalizacji kobiet o pozostałe miejsca na podium powalczą Julia Pleskaczyńska, Dorota Jargieło-Mróz i Monika Kosz. Wśród mężczyzn drugie miejsce ma już zapewnione Rafał Buczak. Trzecią lokatę zajmuje aktualnie Michał Orzeł, ale nadal mogą mu zagrozić Damian Jastrzębski, Bartosz Ceberak, Cezary Bednarz i Jarosław Bimkiewicz.

W Warszawie wśród kobiet najlepszą została Paulina Lipska, a wśród mężczyzn – Piotr Mielewczyk. Drugie i trzecie miejsce w rywalizacji pań zajmują obecnie siostry bliźniaczki – Edyta i Joanna Rybackie, ale o podium mogą powalczyć jeszcze Weronika Zielińska, Agnieszka Krawczyk i Małgorzata Bujnowska. W rywalizacji panów drugie miejsce zajmuje obecnie Wojciech Kopeć, ale zagrozić mu mogą jeszcze triumfator poprzedniej edycji – Artur Jabłoński i Jakub Pudełko. Szanse na podium ma także Mikołaj Raczyński.

W Szczecinie triumfowali Monika Jackiewicz, a wśród mężczyzn – Artur Olejarz. Drugiego miejsca w rywalizacji pań jest już pewna Alicja Mińczuk, a trzeciego - Nikolina Szurgocińska. W rywalizacji panów drugie miejsce wywalczył Krzysztof Sawicki, a trzecie – Maciej Żołnowski.

Po biegu

Po biegu każdy z Was będzie mógł posilić się waflami kukurydzianymi Good Food oraz ciepłym izotonikiem Etixx. Nie zabraknie gorącej herbaty i słodkiej przekąski :) Dodatkowo w Lublinie i Warszawie każdy będzie mógł skorzystać z masaży i porad fizjoterapeutów Angelini, a w Szczecinie z usług Fizjo-Alex.

Pamiętajcie, że po każdym biegu organizujemy konkursy. I tak w sobotni wieczór na wydarzeniu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Lublin odbędzie się konkurs z karnetami do Centrum Sportu Akademos. Natomiast w niedzielny wieczór na wydarzeniu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Warszawa rozdamy książki od Wydawnictwa Galaktyka, a na wydarzeniu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Szczecin będą do wygrania karnety do klubu Sportfit Ekko Squash & Fitness Szczecin.

Wszelkie informacje dotyczące każdego z biegów znajdziecie na naszej stronie w odpowiednich zakładkach. Pod hasłem GRAND PRIX w głównym menu jest dział PRZYDATNE INFOMACJE a tam szczegóły dotyczące zapisów, pracy biura zawodów, upoważnienia do odbioru pakietu za inna osobą, plan minutowy. Z kolei lokalizacja biegów i mapy tras znajdują się w zakładce każdego z miast pod hasłem TRASA.

fot. Karolina Krawczyk