Aktualności

Rusza szósta kolejka naszego cyklu!

Rusza szósta kolejka naszego cyklu!

W najbliższy weekend w Lesie Osobowickim we Wrocławiu oraz nad stawami Janina i Barbara w Katowicach rozpoczniemy ostatnią serię naszych biegów. 

Elektroniczne zapisy zamykamy zawsze na trzy dni przed biegiem, a więc dla biegu we Wrocławiu - w środę, 24 lutego o 23:59, a dla biegu w Katowicach - w czwartek, 25 lutego – również minutę przed północą. Do listy startowej będziecie mogli dopisać się również w dniu biegu.

Co prognozują na weekend meteorolodzy? We Wrocławiu – 6 stopni powyżej zera, słońce i tylko okresowe zachmurzenie, bez opadów. W Katowicach ma być cieplej – 8 stopni, ale za to prognozowany jest przelotny deszcz. Na szczęście dla biegaczy nie ma złej pogody! ;)

Biuro zawodów

Jak zwykle będziecie mieć możliwość odebrania opłaconych pakietów startowych przez dwa dni – w dniu biegu w biurze zlokalizowanym w okolicy startu lub mety (szczegółowe informacje o lokalizacji znajdują się w zakładkach poszczególnych miast pod hasłem TRASA), w godz. 8:30-10:30, a także:

- we Wrocławiu – 26 lutego w SklepieBiegacza.pl (ul. Legnicka 55B), w godz. 13:00-19:00,

- w Katowicach – 27 lutego w SklepieBiegacza.pl (ul. Kościuszki 62), w godz. 10:00-15:00.,

Pamiętajcie, że osoby, które nie opłacą startu przez internet nie mogą odebrać pakietu dzień przed biegiem, a jedynie w dniu zawodów.

Rywalizacja najlepszych

W poprzednim biegu we Wrocławiu, który odbył się 30 stycznia wystartowało 411 osób oraz 137 dzieci. W biegu głównym zwyciężyli: Dominika Napieraj oraz Michał Wendland. Wynik Dominiki to 16:50 (rekord trasy), a Michała – 15:50. W rywalizacji najlepszych kobiet aktualnie prowadzi Norweżka Siri Ag, jednak najprawdopodobniej to właśnie Dominika Napieraj będzie zwyciężczynią klasyfikacji generalnej. Dominika ma bowiem na koncie trzy wygrane biegi. Do zwycięstwa w „generalce” potrzebuje jeszcze jednego startu. Aktualna mistrzyni Polski na dystansie 5km zapowiedziała udział w sobotnim biegu, a to oznacza, że najpewniej w sobotę przypieczętuje swój sukces i obroni tytuł sprzed roku. Na podium ma szanse znaleźć się również Anna Ficner, która jest w podobnej sytuacji jak Dominika – ma na koncie 3 starty. Wśród mężczyzn prowadzi Andrzej Witek, jednak szanse na wygraną mają nadal Dariusz Boratyński i Tomasz Sobczyk.

W styczniowym biegu w Katowicach pobiegło 358 osób oraz 102 dzieci. Najszybszymi w biegu głównym byli Agnieszka Gortel-Maciuk (17:35 - rekord trasy) oraz Andrzej Nowak (16:16). W klasyfikacji generalnej zwycięstwo ma już w kieszeni Katarzyna Golba. Za jej plecami rozegra się bardzo ciekawa rywalizacja pomiędzy Michaliną MendeckąBeatą Adamczyk-NowakMoniką Bielińską. Rywalizacja o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej mężczyzn toczy się między Pawłem Koskiem Damianem Paskiem. Największe szanse na uzupełnienie podium Łukasz Czyż.

Po biegu

Po biegu każdy z Was będzie mógł posilić się waflami kukurydzianymi Good Food oraz ciepłym izotonikiem Etixx. Nie zabraknie gorącej herbaty i słodkiej przekąski :) Każdy będzie mógł skorzystać z masaży i porad fizjoterapeutów Angelini.

Pamiętajcie, że po każdym biegu organizujemy konkursy. I tak w sobotni wieczór na wydarzeniu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Wrocław  odbędzie się konkurs z karnetami do klubu Fitness Academy Szybowcowa. Natomiast w niedzielny wieczór na wydarzeniu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Katowice rozdamy karnety do klubu Fitness Academy 3 Stawy.

Start programu "I Ty możesz zostać maratończykiem"

Podczas naszego sobotniego biegu we Wrocławiu rusza 8. edycja programu "I Ty możesz zostać maratończykiem". Jego głównym celem jest przygotowanie wszystkich chętnych do startu w Nocnym Wrocław Półmaratonie oraz Wrocław Maratonie. W zajęciach biegowych będą mogli uczestniczyć zarówno amatorzy, jak i doświadczeni biegacze. Zajęcia będą prowadzone do 30 września we Wrocławiu - w trzech lokalizacjach. Uczestnicy programu ITMZM, którzy nie są zapisani do naszego cyklu mogą wystartować za specjalną opłatą zniżkową w wysokości 10 zł (po wcześniejszym opłaceniu udziału w ITMZM). Zapisów i opłat gotówką za udział w biegu CITY TRAIL i programie ITMZM można będzie dokonać w dniu zawodów w Lesie Osobowickim od godziny 8.30 do 10.30 (namiot Wroclaw Marathon Team). Czas uzyskany w sobotnim biegu posłuży trenerom do podziału na grupy zaawansowania w programie ITMZM. Szczegóły dotyczące programu znajdują się TUTAJ

fot. Michał Skalski