Aktualności

Po raz piąty w Lublinie, Warszawie i Szczecinie

Po raz piąty w Lublinie, Warszawie i Szczecinie

To już 3 ostatnie biegi piątej kolejki naszego cyklu. W sobotę widzimy się nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie, a w niedzielę w Lesie Młociny w Warszawie i nad Jeziorem Szmaragdowym w Szczecinie.

Elektroniczne zapisy zamykamy zawsze na trzy dni przed biegiem, a więc dla biegu w Lublinie - w środę, 17 lutego o 23:59, a dla biegów w Warszawie i Szczecinie - w czwartek, 18 lutego – również minutę przed północą. Do listy startowej będzie mogli dopisać się również w dniu biegu.

Co prognozują na weekend meteorolodzy? W Lublinie – 4 stopnie powyżej zera i zachmurzenie, ale bez opadów. W Warszawie i Szczecinie ma być cieplej – 8-9 stopni, ale za to prognozowany jest deszcz. Na szczęście dla biegaczy nie ma złej pogody! ;)

Biuro zawodów

Jak zwykle będziecie mieć możliwość odebrania opłaconych pakietów startowych przez dwa dni – w dniu biegu w biurze zlokalizowanym w okolicy startu lub mety (szczegółowe informacje o lokalizacji znajdują się w zakładkach poszczególnych miast pod hasłem TRASA), w godz. 8:30-10:30, a także:

- w Lublinie – 19 lutego w SklepieBiegacza.pl (ul. Północna 6 - NOWY ADRES!), w godz. 12:00-19:00,

- w Warszawie – 20 lutego w SklepieBiegacza.pl Powiśle (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 45), w godz. 12:00-18:00.,

- w Szczecinie – 20 lutego w Sklepie Run-Expert (ul. Małopolska 61), w godz. 11:00-15:00.

Pamiętajcie, że osoby, które nie opłacą startu przez internet nie mogą odebrać pakietu dzień przed biegiem, a jedynie w dniu zawodów.

Rywalizacja najlepszych

W poprzednim biegu w Lublinie, który odbył się 23 stycznia wystartowało 290 osób oraz 37 dzieci. W biegu głównym zwyciężyli: Joanna Wasilewska oraz Artur Kern. Wynik Joanny to 19:35, a Artura – 15:55. Joanna jest już pewna wygranej klasyfikacji generalnej – ma na koncie cztery wygrane. O pozostałe miejsca na podium najprawdopodobniej powalczą Julia Pleskaczyńska – trzy razy druga i raz piąta oraz Dorota Jargieło-Mróz – dwa razy trzecia i raz piąta. Wśród mężczyzn trzy wygrane ma na koncie Artur Kern i to on jest najbliżej zwycięstwa w „generalce”. Największe szanse, by zająć miejsce w pierwszej trójce mają także Rafał Buczak – dwa razy drugi i raz trzeci, Bartosz Ceberak – raz pierwszy, raz czwarty i raz ósmy oraz Damian Jastrzębski – dwa razy czwarty.

W styczniowym biegu w Warszawie pobiegło 567 osób oraz 127 dzieci. Najszybszymi w biegu głównym byli Paulina Lipska (19:05) oraz Wojciech Kopeć (15:39). W klasyfikacji generalnej zwycięstwo ma już w kieszeni Paulina Lipska. Za jej plecami rozegra się bardzo ciekawa rywalizacja. Największe szanse na podium mają Weronika Zielińska – raz pierwsza i raz trzecia, Joanna Schab – dwa razy druga oraz Edyta Rybacka – raz druga, raz trzecia i raz siódma. Niewykluczone, że do rywalizacji włączą się jeszcze inne zawodniczki. Również wśród mężczyzn walka o podium wygląda bardzo ciekawie. Żaden z panów nie ma jeszcze gwarantowanego pierwszego miejsca. Rywalizacja rozegra się pomiędzy Piotrem Mielewczykiem – raz pierwszym, raz drugim i dwa razy trzecim na mecie, Jakubem Pudełko – był raz trzeci i dwa razy czwarty, Wojciechem Kopciem – raz pierwszy, raz piąty i raz siódmy zawodnik trwającej edycji, Arturem Jabłońskim – raz pierwszym i raz drugim biegaczem oraz Marcinem Nagórkiem, który raz był pierwszy i raz czwarty.

W poprzednim biegu w Szczecinie wystartowało 417 osób oraz 87 dzieci. W biegu głównym zwyciężyli Monika Jackiewicz (czas 20:13) i Artur Olejarz (wynik 16:56), którzy są już pewni zwycięstwa w „generalce”. O podium wśród kobiet powalczą najpewniej Alicja Mińczuk – trzy razy druga, Danuta Kłaczyńska – dwa razy trzecia i raz siódma i Nikolina Szurgocińska – raz druga, raz trzecia, raz czwarta i raz piąta. W rywalizacji mężczyzn największe szanse na zdobycie miejsca w pierwszej trójce mają Krzysztof Sawicki – trzy razy drugi na mecie, Maciej Żołnowski – raz trzeci, raz czwarty i raz szósty, Paweł Pawlisiak – raz trzeci i raz piąty oraz Patryk Dacka – dwa razy czwarty.

Po biegu

Po biegu każdy z Was będzie mógł posilić się waflami kukurydzianymi Good Food oraz ciepłym izotonikiem Etixx. Nie zabraknie gorącej herbaty i słodkiej przekąski :) Dodatkowo w Warszawie każdy będzie mógł skorzystać z masaży i porad fizjoterapeutów Angelini, a w Szczecinie – z pomocy specjalistów FizjoAlex.

Pamiętajcie, że po każdym biegu organizujemy konkursy. I tak w sobotni wieczór na wydarzeniu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Lublin odbędzie się konkurs z karnetami do Centrum Sportu Akademos. Natomiast w niedzielny wieczór na wydarzeniu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Warszawa rozdamy książki od Wydawnictwa Galaktyka, a na wydarzeniu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Szczecin – do wygrania będą wejściówki do klubu Sportfit Ekko Squash & Fitness Szczecin.

Wszelkie informacje dotyczące każdego z biegów znajdziecie na naszej stronie w odpowiednich zakładkach. Pod hasłem GRAND PRIX w głównym menu jest dział PRZYDATNE INFOMACJE a tam szczegóły dotyczące zapisów, pracy biura zawodów, upoważnienia do odbioru pakietu za inna osobą, plan minutowy. Z kolei lokalizacja biegów i mapy tras znajdują się w zakładce każdego z miast pod hasłem TRASA.

fot. Piotr Dymus