Aktualności

Poznań i Bydgoszcz po raz piąty

Poznań i Bydgoszcz po raz piąty

W pierwszy weekend lutego zapraszamy do Poznania i Bydgoszczy. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę ma być słonecznie, a temperatura może sięgać 10 stopni. Będzie zatem wiosennie. W Bydgoszczy - z inicjatywy grupy RUN Bydgoszcz w ramach biegu odbędzie się konkurs na najciekawsze karnawałowe przebranie, a każdy zawodnik CITY TRAIL Junior dostanie na mecie pamiątkowy dyplom :)

Elektroniczne zapisy zamykamy zawsze na trzy dni przed biegiem, a więc dla biegu w Poznaniu - w środę, 3 lutego o 23:59, a dla biegu w Bydgoszczy - w czwartek, 4 lutego – również minutę przed północą. Do listy startowej będzie mogli dopisać się również w dniu biegu.

Biuro zawodów

Jak zwykle będziecie mieć możliwość odebrania opłaconych pakietów startowych przez dwa dni – w dniu biegu w biurze zlokalizowanym w okolicy startu lub mety (szczegółowe informacje o lokalizacji znajdują się w zakładkach poszczególnych miast pod hasłem TRASA), w godz. 8:30-10:30, a także:

- w Poznaniu – 5 lutego w SklepieBiegacza.pl Polonez (al. Niepodległości 36), w godz. 12:00-18:30,

- w Bydgoszczy – 6 lutego w klubie Fit Max Gym (ul. M. Skłodowskiej-Curie 29), w godz. 10:00-16:00.

Pamiętajcie, że osoby, które nie opłacą startu przez internet nie mogą odebrać pakietu dzień przed biegiem, a jedynie w dniu zawodów.

Rywalizacja najlepszych

W poprzednim biegu w Poznaniu, który odbył się 9 stycznia wystartowały 994 osoby oraz 224 dzieci. W biegu głównym zwyciężyli: Małgorzata Nowak oraz Marcin Fehlau. Wynik Małgorzaty to 19:58, a Marcina – 15:54. Marcin jest już pewien wygranej klasyfikacji generalnej – ma na koncie trzy wygrane i jedno drugie miejsce. O kolejne miejsca na podium walczą Marcin Kęsy – dwa razy drugi i raz trzeci, Piotr Tomczyk – raz drugi, dwa razy trzeci i raz piąty oraz Paweł Tarasiuk – raz pierwszy i raz czwarty. Wśród kobiet trzy wygrane ma na koncie Angelika Stefańska i to ona jest najbliżej zwycięstwa w „generalce”. Wspomniana Małgorzata Nowak ma realne szanse na drugą lokatę – raz wygrała i dwa razy była trzecia. Dwa drugie i jedno piąte miejsce wywalczyła Dorota Przybysz. Raz druga i raz trzecia była Justyna Olejniczak. Szanse na podium ma także Karolina Chabros – raz druga i dwa razy czwarta.

W styczniowym biegu w Bydgoszczy wystartowało 631 osób oraz 219 dzieci. W biegu głównym zwyciężyli: Marta Szenk oraz Bartosz Kotłowski. Wynik Marty to 18:35, a Bartosza – 15:40.

Bartosz jest bardzo bliski wygranej w klasyfikacji generalnej – ma na koncie trzy zwycięstwa. O kolejne miejsca na podium powalczą Norweg Vegard Danielsen – raz pierwszy, raz drugi i raz trzeci oraz Mikołaj Raczyński – dwa razy drugi i dwa razy trzeci (Mikołaj startuje również w warszawskiej edycji cyklu). Mniej klarowna jest sytuacja wśród kobiet. Jedną wygraną i jedno drugie miejsce ma na koncie Michalina Kowalska, jedną pierwszą i jedną trzecią lokatę – Paulina Kulpa, raz pierwsza, raz druga i raz trzecia była wspomniana Marta Szenk (najlepsza zawodniczka poprzedniej edycji CITY TRAIL), szanse na podium ma także Natalia Kożuchowska – dwa razy druga i dwa razy piąta.

Po biegu

Po biegu każdy z Was będzie mógł posilić się waflami kukurydzianymi Good Food oraz ciepłym izotonikiem Etixx. Nie zabraknie gorącej herbaty i słodkiej przekąski :) Każdy będzie mógł skorzystać z masaży i porad fizjoterapeutów Angelini.

Pamiętajcie, że po każdym biegu organizujemy konkursy. I tak w sobotni wieczór na wydarzeniu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Poznań  odbędzie się konkurs z karnetami do klubu Red-Fitness. Natomiast w niedzielny wieczór na wydarzeniu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Bydgoszcz rozdamy karnety do wspomnianego już Fit Max Gym.

Wszelkie informacje dotyczące każdego z biegów znajdziecie na naszej stronie w odpowiednich zakładkach. Pod hasłem GRAND PRIX w głównym menu jest dział PRZYDATNE INFOMACJE a tam szczegóły dotyczące zapisów, pracy biura zawodów, upoważnienia do odbioru pakietu za inna osobą, plan minutowy. Z kolei lokalizacja biegów i mapy tras znajdują się w zakładce każdego z miast pod hasłem TRASA.

fot. Piotr Dymus