Aktualności

Olsztyn i Trójmiasto – rozpoczynamy czwartą edycję!

Olsztyn i Trójmiasto – rozpoczynamy czwartą edycję!

Jesień w pełni, a to oznacza, że czas wrócić na leśne ścieżki CITY TRAIL :) Pierwsze biegi w Olsztynie i Trójmieście już w najbliższy weekend – nad olsztyńskim Jeziorem Długim – w sobotę 3 października, a w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w Gdańsku – w niedzielę, 4 października.

Zapisy

Podobnie jak w poprzednich edycjach macie możliwość zapisania się na każdy bieg oddzielnie, a także na cały cykl z góry. Karnet można wykupić najpóźniej 3 dni przed drugim biegiem i kosztuje 60 zł. Pojedynczy bieg to koszt 15 zł – w przypadku płatności przez internet lub 20 zł – jeśli płacicie w dniu zawodów.

W przypadku biegów CITY TRAIL Junior CITY TRAIL rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun, wybierając na swoim koncie opcję "DODAJ DZIECKO", a następnie wybierając poszczególne biegi. Do biegów będzie można zapisywać się także w dniu imprezy w biurze zawodów. Opłata startowa będzie nadal symboliczna i w tym sezonie będzie wynosić 2 zł, uiszczane w dniu zawodów, z których 1 zł będzie pokrywał koszty organizacyjne, a druga złotówka będzie przeznaczana na cele charytatywne. W każdej kolejce zawodów będziemy mieć inny cel :) Aktualnie zbieramy dla 3-letniej  Tosi z Nakła (historia dziewczynki i więcej o zbiórce -->kliknij). Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by wrzucić do skarbonki więcej niż 2 zł – cała nadwyżka będzie przekazana dla dzieci :)

Nowością są karnety dla dzieci – można zapisać dziecko na cały cykl z góry – wtedy opłata za 6 biegów to 10 zł, które wpłaca się za pomocą elektronicznego systemu DotPay.W przypadku opłat za karnet, również połowa – 5 zł będzie kierowana do dzieciaków. Ze względu na ograniczenia systemu płatności elektronicznych kwota wpłacona za karnet nie może być inna niż 10 zł, więc jeśli ktoś chciałby wesprzeć dzieciaki wyższą sumą, będzie mógł to zrobić w biurze zawodów.

Więcej o cyklu CITY TRAIL Junior przeczytacie TUTAJ.

Elektroniczne zapisy do sobotniego biegu w Olsztynie zamykamy w środę, 30 września o godz. 23:59, do zawodów w niedzielę w Gdańsku możecie zapisać się przez internet do końca dnia w czwartek – 1 października.

Trasy

Edycja 2015/2016 będzie już czwartą w obu miastach. Zarówno w Olsztynie, jak i w Gdańsku od początku biegamy na tych samych trasach. W Olsztynie nad Jeziorem Długim (baza zawodów jest w pobliżu mostu nad jeziorem na wysokości ulicy Rybaki, MAPA biegu dostępna jest TUTAJ), a w Gdańsku – w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym (okolice AWFiS, dojście ulicą Jelenią od Czyżewskiego, MAPA biegu jest TUTAJ).

Plan minutowy

Poniżej przedstawiamy szczegółowy na sobotę i niedzielę:

08:30 – otwarcie biura zawodów biegu głównego, biegów dziecięco młodzieżowych oraz marszu Nordic Walking;
09:30 – start biegu dzieci kategorii D0/D1;
9:50 – start biegu dzieci kategoria D2;
10:10 – start biegów młodzieżowych kategorie D3 oraz D4;

10:30 – zamknięcie biura zawodów, koniec przyjmowania zgłoszeń;

10:45 – wspólna rozgrzewka;
11:00 – start biegu głównego Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden (5km);
ok. godz. 11:15 – pierwsi zawodnicy na mecie biegu;
11:45 – ostatni zawodnik na mecie biegu.

Biuro zawodów

Zarówno w Olsztynie, jak i Gdańsku biuro zawodów, w którym będziecie mogli odebrać pakiety startowe będzie funkcjonować przez dwa dni. Tak wygląda harmonogram pracy biura w Olsztynie:

PIĄTEK: SklepBiegowy.com, Starte Miasto 8, godz. 13-19.

SOBOTA: okolice startu biegu, godz. 8:30-10:30.

A w tych godzinach będziecie mogli odebrać pakiety w Trójmieście:

SOBOTA: SklepBiegowy.com, CH Manhattan (al. Grunwaldzka 82), godz. 13-19.

NIEDZIELA: okolice startu biegu, godz. 8:30-10:30.

Odbiór pakietu startowego w imieniu innej osoby będzie możliwy tylko dzień przed biegiem i po okazaniu OŚWIADCZENIA, którego wzór jest do pobrania TUTAJ.

Na rozgrzewkę :)

Przed startem obu biegów zapraszamy do udziału w rozgrzewce. W Olsztynie poprowadzi ją instruktor z klubu fitness Sylwetka.

To jeszcze nie wszystko. Wieczorem po biegu (w obu miastach) na facebook'owych wydarzeniach dotyczących każdej z imprez odbędą się konkursy. W Olsztynie nagrodami będą wejściówki do klubu Sylwetka, a w Trójmieście do Good Luck Club. Tutaj znajdziecie linki do wydarzeń: OLSZTYN, TRÓJMIASTO. Zachęcamy do dołączenia :)

Po zawodach każdy zawodnik będzie mógł posilić się w bufecie, gdzie będą czekać woda, izotonik, herbata, słodki poczęstunek oraz przekąska w postaci wafli ryżowych. Nowością będą masaże na mecie.

Terminy kolejnych biegów w Olsztynie to: 7 listopada, 5 grudnia, 16 stycznia, 13 lutego i 12 marca. W Trójmieście będziemy biegać (podobnie jak w poprzedniej edycji) na przemian w Gdańsku i Gdyni. I tak kolejna impreza odbędzie się w Gdyni – 8 listopada, a następne: 6 grudnia (Gdańsk), 17 stycznia (Gdynia), 14 lutego (Gdańsk) i 13 marca (Gdynia).

Przypomnijmy, że rywalizację w sezonie 2014/2015 wygrali: w Olsztynie – Wojciech Kopeć i Monika Jackiewicz, a w Trójmieście – Oskar Przysiężny i Kamila Lulińska.