Aktualności

Najważniejsze informacje przed startem zapisów do edycji 2016/2017

Najważniejsze informacje przed startem zapisów do edycji 2016/2017

To już piąty ogólnopolski sezon naszego przełajowego cyku. Pierwszy bieg zaplanowaliśmy na 25 września w Trójmieście. Start zapisów do biegu głównego – 25 sierpnia. Przypominamy, że w naszych zawodach nie ma limitów miejsc :) Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi nowej edycji.

Terminarz edycji 2016/2017

Sezon rozpocznie się 25 września 2016 biegiem w Gdańsku. Przez kolejne weekendy – do 26 marca 2017 nasza ekipa odwiedzi każdą z dziesięciu lokalizacji aż sześć razy.

Schemat organizacji biegów jest stały – w Lublinie, Olsztynie, Poznaniu i Wrocławiu zawody odbywają się zawsze w soboty. W Bydgoszczy, Trójmieście, Katowicach, Łodzi, Szczecinie i Warszawie – nasze biegi są organizowane w niedziele.

Terminy pierwszych imprez sezonu 2016/2017 w każdym z miast:

  • Trójmiasto – 25 września
  • Olsztyn – 1 października
  • Bydgoszcz – 2 października
  • Lublin – 8 października
  • Warszawa – 9 października
  • Wrocław – 15 października
  • Katowice – 16 października
  • Szczecin – 16 października
  • Poznań – 22 października
  • Łódź – 30 października

Pełny kalendarz prezentuje się następująco:

Start każdego biegu będzie o godz. 11:00. Biuro zawodów będzie działać zawsze w dniu imprezy - od godz. 8:30 do 10:30. Nie wykluczamy możliwości odbierania pakietów startowych dzień przed zawodami, o szczegółach będziemy informować wkrótce.

Opłaty i pakiet startowy

Pojedynczy start to koszt 17,5 zł w przypadku płatności internetowej, bądź 25 zł jeśli opłaty dokonuje się w dniu zawodów. Jest też możliwość zapisania się od razu na cały cykl w jednym mieście – pakiet sześciu biegów to koszt 80 zł. I tutaj tegoroczna nowość - w tej kwocie znajduje się również koszulka techniczna marki Salomon ufundowana przez Sponsora Tytularnego cyklu – Nationale-Nederlanden.

Zapisy przez internet na pojedyncze biegi będą zamykane na cztery dni przed biegiem, czyli np. jeśli bieg jest w niedzielę, 25 września, zapisy będą zamykane w środę, 21 września, o godz. 23:59.

Karnet z koszulką można wykupić najpóźniej na 4 dni przed trzecim biegiem (opłacony przed drugim biegiem obejmuje 5 biegów, przed trzecią imprezą – 4 biegi).

Po każdym z biegów będziecie mogli posilić się w bufecie zaopatrzonym w ciepłą herbatę, napój dla sportowców Etixx oraz słodkie przekąski. W trakcie sześciomiesięcznych zmagań na będziemy organizować również konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Medale i nagrody

Po zakończeniu edycji, wszyscy którzy ukończą co najmniej 4 biegi otrzymają pamiątkowe medale, a najlepsi zostaną nagrodzeni sprzętem marek Salomon, Suunto oraz produktami Etixx. Warto zapamiętać, że wręczenie trofeów odbędzie się na siódmej – oddzielnej imprezie, która będzie miała uroczysty charakter.

CITY TRAIL Junior

Od pierwszej imprezy w ramach naszych zawodów organizujemy biegi dla dzieci i młodzieży. Dystanse są różne dla każdej kategorii wiekowej. Najmłodsi – mający mniej niż 5 oraz w wieku 6-7 lat – biegają 300m (kategorie D0 i D1). Nieco starsi – 8- i 9-latkowie (kategoria D2) – mają do pokonania 600m. Dzieci w wieku 10-12 lat (kategoria D3) pokonują 1km, natomiast młodzież od 13 do 16 roku życia (kategoria D4) startuje na 2km.

Opłaty startowe w CITY TRAIL Junior to 5 zł w przypadku zapisów na pojedyncze biegi oraz 20 zł jeśli opłata jest uiszczana z góry za cały cykl. Połowa z tych kwot jest przeznaczana na cele charytatywne. Najmłodsi – podobnie – jak dorośli otrzymują na koniec cyklu medale, a startujący w kategoriach wiekowych D2, D3 i D4 – nagrody za zajęte w cyklu miejsca. Wśród uczestników biegów do 7 lat nie będzie klasyfikacji stworzonej na podstawie miejsc na mecie, ale każdy, kto pobiegnie w edycji minimum 4 razy otrzyma nagrodę niespodziankę.

W tym sezonie przygotowaliśmy dodatkową opcję zakupu koszulki CITY TRAIL Junior. Będzie ona dostępna przy zapisach w trakcie trwania całej edycji, a jej koszt to 25 zł.

Biegi dla dzieci odbywają się zawsze przed startem rywalizacji dla dorosłych - od godz. 9:30. 

O starcie zapisów do biegów dziecięco-młodzieżowych poinformujemy w ciągu najbliższych dni. 

Zachęcamy do zapoznania się z REGULAMINEM BIEGU GŁÓWNEGO. Regulamin biegów CITY TRAIL Junior znajduje się TUTAJ