Aktualności

Piotr Hercog i Miłosz Szcześniewski zwycięzcami XIII edycji Biegu Rzeźnika. Pech naszego teamu.

Piotr Hercog i Miłosz Szcześniewski zwycięzcami XIII edycji Biegu Rzeźnika. Pech naszego teamu.

27 maja, godz. 3:00, Komańcza. Ponad 1500 biegaczy wystartowało na trasę XIII już edycji legendarnego Biegu Rzeźnika. Ze względu na brak zgody przeprowadzenia zawodów przez teren Bieszczadzkiego Parku Narodowego, trasa została częściowo zmieniona - biegacze nie pokonają m.in. pięknego odcinka na połoninach: Wetlińskiej i Caryńskiej. CITY TRAIL Team reprezentował Piotr Książkiewicz - jeden z głównych organizatorów naszego cyklu - w parze z Kubą Wolskim z miesięcznika Bieganie. Startował także Andrzej Kowalczyk z naszej ogólnopolskiej ekipy organizacyjnej oraz Radek Erkiert z Puszczyka Bukowego - organizujący CITY TRAIL w Szczecinie. Niestety tegoroczna edycja Biegu Rzeźnika okazała się dla na pechową. Piotrek Książkiewicz od początku miał problemy z żołądkiem, a na dokładkę jeszcze przed pierwszym punktem kontrolnym "zaliczył" wywrotkę, która skończyła się szyciem kolana i 10 szwami. Zwyciężyli Piotr Hercog i Miłosz Szcześniewski z czasem 8:45:24. 

Godz. 7:27 - Już wiemy, że nasz team jest zmuszony zejść z trasy. Upadek Piotrka był poważniejszy niż się na początku wydawało. Jesteśmy w drodze do szpitala - trzeba zszyć prawe kolano Piotrka. W tym miejscu kończymy relację z trasy. Pod tym LINKIEM znajdziecie wyniki online.

Godz. 6:18 - Z Cisnej na dalszą część trasy wybiega pierwszy zespół MIX - Agnieszka Łęcka i Daniel Stroiński.

Godz. 5:55 - Do Cisnej dobiega pierwsza para - Piotr Hercog i Miłosz Szcześniewski. 

Godz. 5:48 - Mam informacje z trasy. Niestety Piotrek Książkiewicz nie jest w stanie biec dalej. Nasila się ból żołądka, który towarzyszył Mu od startu. Nienajlepiej wygląda też kolano, na które upadł.

Godz. 5:21 - Prowadzący zespół Konstruktor - Salomon Suunto Team zapowiadał walkę o rekord trasy. Po zmianie trasy podkreślali, że nie będą śrubować wyniku, ale biec "tylko" na zwycięstwo. 

Godz. 5:15 - Czekamy w Cisnej (32km trasy), na pierwszym przepaku. Pogoda na razie sprzyja. Jest dość ciepło - 9 stopni, nie pada, lekka mgła. 

Godz. 4:35 – Przełęcz Żebrak – pierwszy punkt kontrolny. Jako pierwsi pojawiają się Piotr Hercog i Miłosz Szcześniewski. Tuż za nimi – z 3-minutową stratą jest nasz team - Piotrek Książkiewicz i Kuba Wolski. Niestety chwila nieuwagi i Piotrek zaliczył wywrotkę tuż przed punktem. Na pytanie, czy nic Go nie boli odpowiedział: „Wszystko!”. Pobiegli dalej. Miejmy nadzieję, że nic poważnego się nie stało :( Mają w nogach 17km. 

Godz. 3:39 - W ubiegłym roku Bieg Rzeźnika ukończyły 634 zespoły. Najszybszym okazał się Salomon Suunto Team w składzie Magda Łączak i Paweł Dybek (czas 8:22:56). Drugie miejsce (pierwsze wśród drużyn męskich) zajął nasz CITY TRAIL Team - Piotrek Książkiewicz i Piotrek Bętkowski (czas 8:43:11). W rywalizacji kobiet zwyciężyły Agata Matejczuk i Monika Jakubaszek (KS Alaska Łódź/Spartez, czas 11:11:50). Rekord "starej" trasy należy z kolei do zwycięzców edycji 2014 - Kuby Wiśnewskiego i Przemka Sobczyka (Tatra Runing Team) i wynosi 7:54:04. 

Godz. 3:00 - Ruszyli! 770 dwuosobowych zespołów ma do pokonania ponad 80km. Najbliższy punkt kontrolny znajduje się na Przełęczy Żebrak (17km trasy). Dalej zawodnicy pobiegną przez Cisną (pierwszy przepak), Jasło, Fereczatą, Paprotną (przed podejściem jest drugi przepak), Rabią Skałę, Okrąglik, Przełęcz nad Roztokami, Czernin do Żubracze, gdzie będzie zlokalizowana meta. Startujący w wersji Hardcore pobiegną dalej jeszcze 16km, ich meta będzie w Cisnej.