Aktualności

Marcin Fehlau i Milena Anus najlepsi w ostatnich zawodach CITY TRAIL w Poznaniu

Podczas sobotnich zawodów Grand Prix Poznań CITY TRAIL zwyciężyli Marcin Fehlau i Milena Anus. W klasyfikacji generalnej Marcin jest jednak poza podium – zajął czwarte miejsce – za Sebastianem Nowickim, Bartoszem Majorczykiem i Piotrem Tomczykiem. Milena to druga zawodniczka cyklu. Zwyciężczynią jest Agnieszka Janasiak (która tym razem nie startowała), a trzecie miejsce zajęła Ewelina Matuła.

Wynik zwycięzcy sobotniego biegu – Marcina Fehlaua to 15:36. Milena Anus pokonała naszą 5-kilometrową trasę w 19:25. Oboje nie mieli jednak najmniejszych szans na walkę o pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, bowiem zarówno Sebastian Nowicki, jak i Agnieszka Janasiak już w poprzednich biegach zapewnili sobie wygraną – oboje startowali cztery razy i cztery razy byli najlepsi.

Ostatni bieg CITY TRAIL w Poznaniu odbył się w przededniu Dnia Kobiet. Z tej okazji każda z zawodniczek dostała na mecie tulipana. – Chyba żadna z nas się nie spodziewała przed biegiem takiego gestu. Miła niespodzianka – mówiła po zawodach jedna z biegaczek, Iza. - To druga edycja, w której startuję. W tej ukończyłam cztery biegi i choć dziś nie udało się poprawić najlepszego wyniku, cieszę się na myśl o pamiątkowym medalu – dodała.

Zawody były także III Mistrzostwami Poznania Harcerzy w biegach przełajowych, a także Mistrzostwami grupy Night Runners na 5 km. – Mistrzostwa to inicjatywa oddolna, którą bardzo popieram, bo wewnętrzna rywalizacja to dodatkowa motywacja – mówi Tomek Makowski, pomysłodawca grupy.

Nierozerwalną naszego cyklu są zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300 metrów do 3 km. Młodzi sportowcy startowali w nad Jeziorem Rusałka i tym razem.

Podsumowanie cyklu będzie miało uroczysty charakter i odbędzie się 17 marca o godz. 18:30 w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego (ul. Przybyszewskiego 37). Tego dnia nagrodzeni zostaną zwycięzcy klasyfikacji generalnej – pięć kobiet i pięciu mężczyzn, a także kategorii wiekowych – trzy kobiety i trzech mężczyzn w każdej. Nagrody dostaną również uczestnicy cyklu dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Każdy, kto ukończył co najmniej 4 biegi otrzyma pamiątkowy medal.

Jeszcze dziś zapraszamy na wydarzenie Grand Prix Poznań CITY TRAIL na facebooku, gdzie odbędzie się konkurs z nagrodami do Red Fitness.

WYNIKI biegu głównego znajdziecie TUTAJ.