Aktualności

Zakończenie cyklu Grand Prix Poznań zBiegiemNatury z rekordem trasy!

Zakończenie cyklu Grand Prix Poznań zBiegiemNatury z rekordem trasy!

Ostatnie zawody z cyklu Grand Prix Poznań zBiegiemNatury zakończone mocnym akcentem. Zawodnik AZS Poznań Mateusz Maik ustanowił nowy rekord trasy – 14:41. To jednocześnie najlepszy wynik w historii ogólnopolskiego cyklu. Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wywalczył nieobecny podczas ostatnich zawodów - Sebastian Nowicki. Wśród pań najlepszą okazała się Małgorzata Sobańska, która w sobotę zajęła 3. miejsce.

Małgorzata Sobańska to aktualna rekordzistka Polski w maratonie. Obecnie zajmuje się trenowaniem biegaczy-amatorów. – Trenuję zawodników według metod treningowych, jakie sama stosowałam. Oczywiście plany są dostosowane do każdego zawodnika, ale akcenty są podobne. Sama biegam 4 razy w tygodniu – mówi Małgorzata Sobańska.

Wynik Małgorzaty Sobańskiej z sobotniego biegu to 18:55. Pierwsza na mecie była Agnieszka Cieślak (18:00).

Wśród ponad 700 biegaczy, jacy wystartowali w sobotnim biegu spotkaliśmy Tomasza Jaśkiewicza. – Biegam od 10 miesięcy. Zaczynałem sam, ale najbardziej lubię biegać w zorganizowanej grupie – podkreślił na mecie Tomasz Jaśkiewicz, który w sobotę startował w Mistrzostwach Night Runners, jakie odbyły się przy okazji zawodów zBiegiemNatury.

Nie tylko dorośli biegacze uczestniczyli w sobotniej imprezie. Swoje biegi mieli także młodsi zawodnicy – cykl „Dzieciaki zBiegiemNatury”. Jego partnerami są firma Amway Polska i marka NUTRILITE™.

Ostatnie zawody nie oznaczają zupełnego pożegnania, bowiem to odbędzie się podczas ceremonii zakończenia – 3. kwietnia (czwartek), o godz. 18:00 w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Podczas ceremonii rozdane zostaną nagrody dla najlepszych biegaczy (5 kobiet i 5 mężczyzn w klasyfikacji generalnej oraz po 3 kobiety i 3 mężczyzn w kategoriach wiekowych). Swoje pamiątkowe medale odbiorą także biegacze, którzy ukończyli co najmniej 4 z 6. biegów. Nie zapomnimy także o najmłodszych – oni również zostaną nagrodzeni. Pierwsza część ceremonii (30 min.) będzie wykładem Michała Bartoszaka, maratończyka, olimpijczyka z Aten, z rekordem życiowym 2.12:21.

A jeszcze dziś zapraszamy na wydarzenie Grand Prix Poznań zBiegiemNatury, gdzie odbędzie się konkurs, w którym do wygrania będą wejściówki do klubu Red-fitness.