Aktualności

Grand Prix Poznań zBiegiemNatury - bieg 2. - rekordowo i ze zmianami :)

Grand Prix Poznań zBiegiemNatury - bieg 2. - rekordowo i ze zmianami :)

Uczestnicy Grand Prix Poznań zBiegiemNatury są już zapewne przyzwyczajeni do wielu elementów na naszych biegach. Szczególnie, że nad poznańskim jeziorem Rusałka biegaliśmy po raz 30… Jak odebrali kilka zmian spowodowanych rosnącym zainteresowaniem? :)

Zacznijmy od wyjaśnienia wspomnianej „30”. Obecna edycja Grand Prix Poznań zBiegiemNatury jest drugą pod tym hasłem, ale piątą w historii, bowiem przez trzy lata, biegi organizowane były jako Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych. Ten mały jubileusz uczciliśmy symbolicznym rekordem frekwencji – po raz pierwszy w historii linię mety w biegu głównym przekroczyło ponad 800 osób! Łącznie z uczestnikikami cyklu "Dzieciaki zBiegiemNatury" po raz kolejny przekroczyliśmy 1000.

Rosnąca frekwencja oczywiście ogromnie nas cieszy, ale też wymusza wprowadzenie zmian usprawniających organizację biegu. To m.in. przesunięcie startu oraz mety biegu, strefy startowe, czy większa liczba stanowisk z herbatą :)

Trasa nad Rusałką jest jedną z najłatwiejszych. – Dowiedziałam się o cyklu Grand Prix zBiegiemNatury wiosną, kiedy kończyła się poprzednia edycja. Dopiero zaczynałam biegać. Postanowiłam, że będę startować od pierwszych zawodów cyklu, który ruszy jesienią. I tak mam już na koncie dwa biegi – mówiła po biegu Katarzyna Kachniarz. – Cieszę się, że mamy możliwość biegania w takim jesienno-zimowym cyklu. To „martwy” okres jeśli chodzi o zawody, a wiadomo, że podczas startu łatwiej zmobilizować się do szybszego biegania, a to oczywiście jest dla każdego biegacza bardzo ważne.

Pierwszy na mecie był tym razem Sebastian Nowicki (15:28), który pokonał dominującego dotąd w Poznaniu Macieja Muślewskiego. Wśród kobiet najlepszą okazała się aktualna rekordzistka Polski w maratonie Małgorzata Sobańska (19:20).

Jeszcze dziś wieczorem na wydarzeniu poświęconemu Grand Prix Poznań zBiegiemNatury pojawi się konkurs, w którym do wygrania są karnety do klubu Red Fitness.

Kolejny bieg w Poznaniu odbędzie się już w nowym roku – 4 stycznia. Do zobaczenia! :)