Aktualności

Gale kończące sezon – dlaczego warto wziąć w nich udział?

Gale kończące sezon – dlaczego warto wziąć w nich udział?

Każdy sezon naszego cyklu kończy się uroczystym podsumowaniem, podczas którego wręczamy pamiątkowe medale i nagradzamy najszybszych zawodników. To także okazja, by spotkać się z nami oraz biegowymi znajomymi w niecodziennych okolicznościach oraz odświętnych strojach, by powspominać sześć miesięcy wspólnej rywalizacji!

W 2009 roku, kiedy powstał pomysł organizacji cyklu Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych (który w 2012 roku przerodził się w zawody ogólnopolskie) wiedzieliśmy, że sezon chcemy kończyć wyjątkowo. Miało być inaczej niż klasycznie (medal na mecie, ewentualnie „piątka” z organizatorem). Ponadto przesuwając moment wręczenia nagród unikamy pomyłek wynikających z tworzonych w pośpiechu list z wynikami. Nie zmuszamy Was także do czekania na dekoracje, które organizowane w warunkach leśnych, w marcu, kiedy pogoda potrafi płatać figle na pewno miałyby inny wymiar niż obecnie. A jak jest obecnie?

Uroczyste podsumowanie edycji odbywa się w każdej z dziesięciu naszych lokalizacji mniej więcej w dwa tygodnie po ostatnim biegu. Spotykamy się w dni powszednie, w godzinach popołudniowych, a w lokalizacjach z najwyższą frekwencją oddzielamy dekoracje uczestników CITY TRAIL Junior od zawodników startujących w biegu głównym. Pełną rozpiskę tegorocznych gal znajdziecie na poniższej grafice.

Na początku każdej gali przedstawimy krótkie, filmowe podsumowanie sezonu, poznacie też nieco kulis naszej pracy, opowiemy również o planach na kolejne miesiące. Następnie przejdziemy do dekoracji najszybszych biegaczy (w klasyfikacji OPEN, w kategoriach wiekowych i drużynowych), a ostatnim elementem (wręcz gwoździem programu!) będzie wręczenie pamiątkowych medali dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej cztery biegi w edycji (niekoniecznie w jednej lokalizacji).

Każda z gal jest dla nas wyjątkowym przeżyciem, bo CITY TRAIL to najważniejszy z projektów, jakie aktualnie realizujemy. Stworzyliśmy go od podstaw i zwyczajnie jesteśmy z nim zżyci. Zżyci na tyle, że zdarza nam się porządnie wzruszyć podczas podsumowań sezonu (i mowa tutaj nie tylko o żeńskiej części naszej ekipy!).

Z bardziej przyziemnych aspektów - organizacja gal oznacza dla nas dziesięć dodatkowych eventów (łącznie mamy ich w jednym sezonie CITY TRAIL siedemdziesiąt - w okresie wrzesień-marzec), w które angażujemy się w niemniejszym stopniu niż w zawody. To także niemałe koszty.

Po co tym wszystkim piszemy? Powód jest prosty – chcemy Was gorąco zachęcić do udziału w naszych galach. Oczywiście zorganizujemy możliwość odbioru medalu w inny sposób (szczegóły opublikujemy wkrótce), ale jeśli tylko czas Wam na to pozwoli – bądźcie z nami w dniu ceremonii podsumowującej sezon! Nie pożałujecie! :)