Aktualności

Czwarty bieg CITY TRAIL w Poznaniu już w sobotę

Czwarty bieg CITY TRAIL w Poznaniu już w sobotę

Jeśli mowa o czwartym biegu, to pewnie domyślacie się, że osoby, które dotąd nie wystartowały ani razu, nie mają już szans na dołączenie do rywalizacji i walki o nagrody, bowiem w klasyfikacji liczą się cztery biegi w jednym mieście, a do końca edycji pozostały już tylko po trzy imprezy. Nie oznacza to, że nie ma już szans na dołączenie do zabawy i pamiątkowy medal – ten można otrzymać za ukończenie co najmniej czterech biegów – ale nie trzeba startować w jednym mieście!

Podróżowanie między naszymi lokalizacjami to nie tylko okazja do zdobycia medalu dla osób, którym nie udało się dotąd wystartować w naszych zawodach, a chcą dołączyć do cyklu, ale także szansa na poznanie naszych tras - a każda jest zupełnie inna! Świetnym przykładem takiego biegowego zwiedzania jest Pan Andrzej Starzec z Trójmiasta, który w poprzedniej edycji wystartował aż w 21 biegach! Był w każdej lokalizacji CITY TRAIL, a w trzech – Trójmieście, Poznaniu i Bydgoszczy został sklasyfikowany!

Zapisy do sobotnich zawodów

Do sobotnich zawodów można zapisywać się przez naszą stronę internetową do końca dnia we wtorek, 17 stycznia. Opłata startowa to 17,5 zł dla dorosłych i 5 zł dla dzieci. Jeśli ktoś nie zdąży zarejestrować się elektronicznie, może to zrobić w dniu imprezy w biurze zawodów. Wtedy opłata startowa to 25 zł. Koszt startu dla dzieci pozostaje bez zmian – to 5 zł. Pamiętajcie, że dokładnie połowa każdej opłaty wpisowej CITY TRAIL Junior jest przekazywana na cele charytatywne. W czwartej kolejce będziemy zbierać środki dla 4-letniego Łukasza Trupkiewicza z Oławy.

Trasa nad Jeziorem Rusałka

CITY TRAIL w Poznaniu odbywają się na 5-kilometrowej pętli nad Jeziorem Rusałka. W biegach w terenie dużą rolę odgrywa pogoda – jeśli akurat pada deszcz, na trasie można spodziewać się błota. Jeśli spadnie śnieg – trzeba włożyć w bieg więcej wysiłku, bo dodatkowym utrudnieniem jest warstwa białego puchu lub śliska nawierzchnia. I to jest właśnie największa zaleta biegów przełajowych – nawet jeśli zawody są rozgrywane na tej samej trasie przez całą edycję – tak jak w przypadku CITY TRAIL – każda impreza jest inna, bo warunki dyktuje natura. Nie ma mowy o nudzie!

Dzieciaki startują na odpowiednio krótszych dystansach – od 300m (kategorie D0 i D1 – do 7 lat), 600m (kategoria D2 – 8-9 lat), 1km – (kategoria D3 – 10-12 lat), po 2km (kategoria D4 – 13-15 lat).

Biuro zawodów

Chipy i numery startowe będą do odbioru przez dwa dni. W piątek, 20 stycznia biuro będzie funkcjonować w SklepieBiegacza.pl Polonez (al. Niepodległości 36), w godz. 12:00-18:30. Pamiętajcie, że aby odebrać pakiet za innego biegacza musicie mieć ze sobą upoważnienie.

SklepBiegacza.pl przygotował dla Was specjalną promocję na dzień odbioru pakietu. Wszystkie nieprzecenione: czapki, chusty wielofunkcyjne i rękawiczki będziecie mogli kupić z 20% rabatem! Dodatkowo nadal obowiązuje nasza stała promocja: minus 17,5 zł przy zakupach powyżej 80 zł!

dniu zawodów do biura zapraszamy jak zawsze od 8:30 do 10:30. Namioty biura zawodów będą zlokalizowane na polanie w okolicy mety biegu (w pobliżu plaży miejskiej).

Plan imprezy

Biegowe miasteczko ruszy o godz. 8:30 – nad Jeziorem Rusałka. Od godz. 9:30 będą odbywać się biegi dla dzieci i młodzieży, a o godz. 11:00 wystartują dorośli. Przewidywany czas zwycięzcy to 15-16 minut. Ostatni zawodnicy docierają do mety w okolicy 45-tej minuty biegu, ale pamiętajcie – w naszych zawodach nie ma limitu czasu, dlatego naprawdę każdy może wystartować - nawet jeśli nie jest jeszcze w stanie pokonać pełnych 5 kilometrów bez zatrzymania! U nas nikt nie zostaje pominięty – czekamy aż wszyscy dotrą do mety, by przywitać ostatniego zawodnika brawami i poczęstować gorącą herbatą oraz słodką przekąską.

Poznań ciągle na czele cyklu

Poznańska edycja zawodów od pierwszego ogólnopolskiego sezonu (2012/2013) prowadzi w klasyfikacji miast CITY TRAIL. W trzech pierwszych imprezach w Poznaniu w trwającej edycji wzięło udział łącznie 3557 dorosłych i 1116 dzieci. W pierwszym biegu w październiku frekwencja wyniosła 1229 dorosłych i 381 uczestników CITY TRAIL Junior, w drugiej – listopadowej imprezie odpowiednio 1215 i 406, a w grudniu – 1113 i 329. Dodajmy, że w rekordowych zawodach poprzedniej edycji pobiegło 1234 dorosłych i 451 dzieci. Drugie miejsce w CITY TRAIL zajmuje Bydgoszcz, gdzie w rekordowym biegu sezonu pobiegło 726 dorosłych biegaczy i 358 dzieci.

Najszybsi w sezonie

W dotychczas rozegranych imprezach za każdym razem triumfował inny zawodnik – po jednej wygranej mają Marcin Fehlau (najlepszy w poprzednim sezonie), Nikodem Dworczak i Łukasz Wietecki. Wśród kobiet niekwestionowaną liderką jest Patrycja Talar, która zwyciężyła we wszystkich trzech dotychczas rozegranych biegach.

Nie możesz biegać? Pomóż nam w organizacji!

Jesteśmy grupą kilkunastu osób, które od kilku lat jesienne i zimowe weekendy spędzają na zawodach. Mimo, że CITY TRAIL to aktualnie całkiem spore przedsięwzięcie, trzon naszej ekipy dobrze się zna i - co tu dużo mówić – lubi. Nie wyobrażamy sobie, że atmosfera w naszym zespole jest kiepska. Mając na uwadze ciągły rozwój potrzebujemy wsparcia. Być może właśnie Twojego wsparcia. Chcesz przekonać się, jak wygląda organizacja CITY TRAIL "od kuchni"? Zachęcamy do przeczytania krótkiego tekstu na ten temat :) 

fot. Tomasz Szwajkowski