Aktualności

W Olsztynie bez zmian czyli... Świetna atmosfera w roli głównej! ;)

W Olsztynie bez zmian czyli... Świetna atmosfera w roli głównej! ;)

Podczas naszej drugiej w obecnej edycji wizyty, Olsztyn przywitał nas… mgłą. Choć z biegiem czasu mgła nieco opadła, podczas sobotnich zawodów słońca nie zobaczyliśmy. Była za to świetna atmosfera (jak zawsze w Olsztynie;)) i uśmiechnięte twarze biegaczy na mecie.

Nieskromnie dodamy, że padł nowy rekord frekwencji – we wszystkich biegach wystartowało łącznie ponad 300 osób. Najszybszy w biegu głównym był zwycięzca poprzedniego biegu - Wojciech Kopeć (16:53). Wśród pań najlepszą okazała się Marta Barcewicz (19:32).

Trasy wszystkich biegów Grand Prix zBiegiemNatury liczą 5 kilometrów. – Podoba mi się, że trasa jest identyczna, jak w ubiegłej edycji – mówiła tuż po biegu Anna Mounier. – Dzięki temu wiem, co mnie czeka za każdym zakrętem, gdzie mogę przyspieszyć, a gdzie nie warto szarżować. Choć akurat dzisiaj pobiegłam za wolno początek, więc starałam się nadrobić na finiszu.

Niezmiennie zawody rozpoczęły biegi dzieci i młodzieży na dystansach od 300 metrów dla najmłodszych uczestników, po 3 kilometry – dla nastolatków.

Kolejne zawody w Olsztynie odbędą się już 14 grudnia. Dla osób, które nie biegały jeszcze w naszym cyklu jest to ostatnia szansa, by rozpocząć starty i zdobyć pamiątkowy medal lub walczyć o punkty w klasyfikacji najlepszych zawodników, bowiem w obu przypadkach należy ukończyć 4 z 6 biegów. Nie zwlekaj – zapisy trwają! :)