Aktualności

Michał Biały i Julia Pleskaczyńska najlepsi w ostatnich zawodach w Lublinie

Michał Biały (SKB Kraśnik) i Julia Pleskaczyńska (MKS Start Lublin) zwyciężyli w szóstych – ostatnich w edycji  zawodach w ramach naszego cyklu w Lublinie. Drugie miejsce w sobotnim biegu zajęła Joanna Wasilewska (Miód Kozacki Biłgoraj) – triumfatorka klasyfikacji generalnej wśród kobiet. Nie startował zwycięzca cyklu – Artur Kern (Perfect Runner Lublin).

Na wyniki osiągnięte przez zawodników znaczący wpływ miały wymagające warunki na trasie - niemal całe 5 km biegacze pokonali na błotnistych ścieżkach. Czas zwycięzcy – Michała Białego to 18:10. Najlepsza z kobiet – Julia Pleskaczyńska uzyskała wynik 20:31.

Wśród startujących w szóstym biegu był Krzysztof Bielak, znany w biegowym środowisku jako „Biegowa Przygoda”. Przygoda Krzyśka to zdjęcia z zawodów robione… w biegu. – Kiedyś zajmowałem się fotografią zawodowo. Zrezygnowałem z tego zajęcia kilka lat temu. Jakiś czas temu wpadłem na pomysł fotografowania biegaczy, jednocześnie uczestnicząc w zawodach. Bywa trudno, bo przy dłuższym dystansie, jak na przykład półmaraton, boli ręka, ale i na to są sposoby – opowiada Krzysztof Bielak.

Nierozerwalną częścią cyklu CITY TRAIL są zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300 metrów do 3 km. Młodzi sportowcy startowali w Lesie Dąbrowa i tym razem.

Podsumowanie cyklu w Lublinie będzie miało uroczysty charakter i odbędzie się 31 marca o godz. 18:30 w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji (ul. Bursaki 12). Tego dnia nagrodzeni zostaną zwycięzcy klasyfikacji generalnej – pięć kobiet i pięciu mężczyzn, a także kategorii wiekowych – trzy kobiety i trzech mężczyzn w każdej. Nagrody dostaną również uczestnicy cyklu dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Każdy, kto ukończył co najmniej 4 biegi otrzyma pamiątkowy medal.

Jeszcze dziś zapraszamy na wydarzenie Grand Prix Lublin CITY TRAIL na facebooku, gdzie odbędzie się konkurs organizowany współnie z  Centrum Medycznym ORTO-OPTYMIST. Drugi – w niedzielę - z Centrum Sportu Akademos :)

WYNIKI biegu głównego znajdziecie TUTAJ.