Aktualności

Lód, kałuże, topniejący śnieg - prawdziwy przełaj w Lublinie!

Lód, kałuże, topniejący śnieg - prawdziwy przełaj w Lublinie!

Jedni kochają biegać zimą, inni rezygnują z aktywności na cały okres jesienno-zimowy, gdy warunki są ciężkie. Tymczasem lubelscy biegacze startujący w czwartych zawodach Grand Prix Lublin CITY TRAIL pokazali, że mają charakter! Lód, kałuże i mokry śnieg skutecznie utrudniały zawodnikom życie na naturalnie niełatwej, technicznej 5-kilometrowej trasie w Lesie Dąbrowa. Mimo ekstremalnych warunków, zwycięzca – Artur Kern ustanowił rekord trasy – 16:09.

Artur Kern to zawodnik, którego nie trzeba przedstawiać. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski, będący w czołówce polskich biegów długodystansowych od wielu lat, jest przyzwyczajony do biegania w każdym terenie, ale przyznał, że sobotnie zawody były dużym wyzwaniem. – Z biegu na bieg, trasa jest trudniejsza, natomiast mi biega się coraz szybciej. Cieszę się, bo to dowód na to, że forma rośnie i przygotowania do sezonu idą w dobrym kierunku – mówił po biegu prowadzący w klasyfikacji generalnej w Lublinie Artur i zapowiedział, że będzie chciał wystartować na zupełnie płaskiej, warszawskiej trasie CITY TRAIL. – Chciałbym sprawdzić, jak szybka jest tamta trasa. Być może zaplanuję to w ten sposób, że wystartuję w lutowym biegu w Lublinie, by zapewnić sobie zwycięstwo w całym cyklu, a na ostatni – marcowy bieg wybiorę się do Warszawy i „na świeżości” pobiegnę na Młocinach.

Marta Kloc – druga zawodniczka w generalce w poprzedniej edycji, trenująca pod okiem Artura Kerna, podkreśliła, że dobrze biega się na tegorocznej trasie. – Dużym plusem jest zlokalizowanie startu i mety w tym samym miejscu. Podoba mi się też podbieg – mówiła szósta dziś zawodniczka. – Biegam regularnie od trzech lat, mam za sobą dwa maratony, ale nigdy nie współpracowałam z żadnym trenerem. Dopiero niedawno wziął mnie pod swoje skrzydła Artur Kern. W planie na najbliższy sezon mam m.in. wiosenny maraton w Krakowie – dodaje Marta.

Niezmiennie przed biegiem głównym startowali uczestnicy CITY TRAIL Junior - cyklu dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300 metrów do 3 km.

Kolejne zawody w Lublinie odbędą się 14 lutego. Zakończenie cyklu – miesiąc później – 14 marca. A jeszcze dziś (o godz. 21:45) zapraszamy na wydarzenie Grand Prix Lublin CITY TRAIL, gdzie zorganizujem konkurs z  Centrum Medycznym ORTO-OPTYMIST. Drugi konkurs - z Centrum Sportu Akademos - w niedzielę :) Cykl CITY TRAIL w Lublinie jest wspieramy przez Miasto Lublin.

WYNIKI biegu głównego znajdziecie TUTAJ