Aktualności

Piąty bieg CITY TRAIL w Lublinie: Artur Kern dominuje

Artur Kern i Dorota Jargieło-Mróz zwyciężyli w piątym biegu CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim. Mimo silnego wiatru, sobotnie zawody odbyły się w niezłych warunkach – temperatura oscylowała wokół zera, a podłoże sprzyjało szybkiemu bieganiu.

Artur Kern wygrał dziś po raz czwarty w edycji, tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Dzisiejszy wynik Artura - 15:34 - to rekord trasy. Artur startował w czwartek w prestiżowym biegu ulicznym w Irlandii, gdzie w mocnej stawce zajął dziewiąte miejsce i był pierwszym z Polaków. – Jestem bardzo zadowolony z tego biegu. Czas 14:09:20 jest tylko niecałe pół sekundy gorszy od ubiegłorocznego, a warunki były tym razem zdecydowanie mniej sprzyjające. Poza tym zająłem w tym roku wyższą lokatę, w mocniejszej obsadzie. To dobry prognostyk – podkreślił zwycięzca naszych dzisiejszych zawodów. – O dziwo nie czułem dzisiaj zmęczenia czwartkowym biegiem, ale nie ukrywam że jestem niewyspany, bo po starcie w Irlandii zdrzemnąłem się tylko 3 godziny, po czym spędziłem 12 godzin w podróży. Dzisiejsze warunki były w zasadzie idealne. Gdyby koledzy podjęli próbę rywalizacji podejrzewam, że wynik mógłby być około 15 sekund lepszy. Niestety już po 800 metrach od startu, chłopaki "odpuścili" walkę o zwycięstwo i mam wrażenie, że myśleli już tylko o drugim miejscu. Żałuję, że moi młodsi koledzy nawet nie próbują ze mną wygrać – relacjonował na mecie Artur Kern.

Drugie miejsce zajął Łukasz Nestorowicz – 16:09, a trzecie – Rafał Buczak – 16:24. W klasyfikacji generalnej drugie miejsce zajmuje aktualnie Rafał Buczak, a trzeci jest Michał Orzeł, ale o podium mogą powalczyć jeszcze Damian Jastrzębski, Bartosz Ceberak i Cezary Bednarz.

Ciekawa sytuacja miała miejsce w rywalizacji kobiet. Pewna zwycięstwa w "generalce" Joanna Wasilewska (wygrała cztery biegi) poprowadziła bieg klubowej koleżance Dorocie Jargieło-Mróz. Tuż przed metą Joanna zeszła z trasy, co oznaczało wygraną Doroty. Dzięki temu zawodniczka z Biłgoraja nadal ma szanse na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Czas Doroty Jargieło-Mróz to 19:57. Drugie miejsce zajęła Justyna Grzywaczewska z czasem 20:07 (zawodniczka z naszej ekipy), a trzecie - Marta Kloc - 20:15. W "generalce" drugie miejsce zajmuje aktualnie niestartująca w dzisiejszych zawodach - Julia Pleskaczyńska, a zwyciężczyni biegu – Dorota Jargieło-Mróz jest trzecia. Teoretycznie szanse na podium ma jeszcze Monika Kosz.

Linię mety biegu głównego minęło 247 osób. W zawodach dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior wystartowało 44 młodych sportowców.

Przypominamy, że szósty – ostatni w sezonie 2015/2016 bieg w Lublinie odbędzie się 19 marca. Natomiast 31 marca zapraszamy na ceremonię podsumowującą edycję. Odbędzie się ona w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji (ul. Bursaki 12), o godz. 18:30.

A jeszcze dzisiaj na  Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Lublin odbędzie się konkurs z karnetami do Centrum Sportu Akademos.