Aktualności

Wojtek Sowik i Monika Kaczmarek najlepsi w pierwszym biegu CITY TRAIL w Łodzi

Wojtek Sowik i Monika Kaczmarek najlepsi w pierwszym biegu CITY TRAIL w Łodzi

Czwarta edycja CITY TRAIL w Łodzi rozpoczęta! Podczas inauguracji cyklu nie było niespodzianek – najlepsi okazali się triumfatorzy poprzedniego sezonu – Wojtek Sowik i Monika Kaczmarek. 

Wojtek Sowik uzyskał czas 15:42. Monika Kaczmarek – 17:40 – co jest rekordem trasy pań poprawionym o 1 sekundę. – Warunki były dzisiaj srogie, na trasie nie brakowało błota – zaznaczyła Monika, która dobiegła do mety jako ósma w klasyfikacji open. – Biegając w towarzystwie mężczyzn bywa różnie – czasami co chwila nerwowo się oglądają, kiedy czują mnie na plecach. Nigdy nie widzę ich min, ale pewnie niektórzy mają zdziwiony wyraz twarzy, jak ich wyprzedzam – dodała zwyciężczyni.

Zawody były piękną mieszanką – wzięło w nich udział wielu biegaczy, którzy startują w cyklu regularnie od kilku edycji, ale jednocześnie nie brakowało debiutantów.

- Zawody CITY TRAIL to mój drugi start w życiu w zawodach biegowych, od kilku lat obserwowałam biegaczy, ale bałam się zrobić krok do rozpoczęcia regularnych treningów – mówiła na mecie Ewa Bieńkowska, jedna z uczestniczek niedzielnego biegu. - Super impreza, wyrównałam czas z debiutu z zawodów w Kleszczowie, fajna atmosfera i dużo uśmiechniętych ludzi, choć ta górka… Następnym razem nie dam się jej pokonać. Już nie mogę się doczekać listopadowego startu!

Zawodom dla dorosłych towarzyszyły biegi dziecięco-młodzieżowe. Zawodnicy rywalizowali w pięciu kategoriach wiekowych, na dystansach 300 m, 600 m, 1 km i 2 km.

Kolejne biegi CITY TRAIL w Łodzi w edycji 2017/2018 odbędą się 5 listopada, 10 grudnia, 14 stycznia, 11 lutego i 11 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana zostanie siódma impreza – uroczyste podsumowanie cyklu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy ukończą co najmniej 4 biegi) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy.

Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Lokalnym współorganizatorem imprez jest firma InesSport.

WYNIKI zawodów

WYDARZENIE CITY TRAIL Łódź na Facebooku