Aktualności

Rekord trasy kobiet podczas CITY TRAIL w Katowicach

Rekord trasy kobiet podczas CITY TRAIL w Katowicach

W niedzielę na ścieżkach nad stawami Janina i Barbara w Katowicach rywalizowało ponad 300 biegaczy, a najszybszymi byli Michał Kwieciński i Katarzyna Golba. Pochodząca z Mielca zawodniczka poprawiła rekord trasy kobiet, który od dziś wynosi 18:26.

Michał Kwieciński uzyskał wynik 16:41. Drugi był Damian Pasek (16:44), a trzeci – Łukasz Czyż (16:59). W rywalizacji kobiet najlepszą była ponownie Katarzyna Golba z czasem 18:26. Dotychczasowy rekord trasy należał do drugoej dziś - Michaliny Mendeckiej (19:01). Trzecie miejsce zajęła Monika Bielińska (19:21).

Najliczniejszą grupą startującą w cyklu w Katowicach jest Miechowicka Grupa Biegowa. – Grupa powstała w kwietniu 2014 roku, kiedy po jednym z biegów zrobiliśmy sobie zdjęcie i założyliśmy profil na Facebook’u. Z miesiąca na miesiąc było nas coraz więcej aż powstał pomysł, żeby założyć stowarzyszenie i móc organizować tutaj u nas na Śląsku biegi, a przy tym pomagać innym. Część osób chciała, część  nie, więc postanowiliśmy, że jeśli ktoś czuje się z nami związany, chce biegać w naszej koszulce, ale nie chce wchodzić do stowarzyszenia – może być z nami bez żadnych zobowiązań, a ci którzy chcą działać w ramach stowarzyszenia – dodatkowo robią z nami wiele fantastycznych rzeczy. Efekt jest taki, że jest coraz więcej osób sympatyzujących z nami, jak i członków stowarzyszenia. Tych pierwszych jest blisko 150, a w stowarzyszeniu działa około 50 biegaczy - mówi Beata Adamczyk-Nowak z MGB.

Podobnie jak przed trzema tygodniami, dużą popularnością cieszyły się zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. W pięciu kategoriach wiekowych wystartowało łącznie ponad 120 uczestników.

Przypomnijmy, że w trwającej edycji odbędą się jeszcze cztery imprezy. Najbliższa 22 listopada, a kolejne: 3 stycznia, 31 stycznia i zakończenie - 28 lutego. Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody należy pobiec w co najmniej czterech biegach.