Aktualności

Letnia edycja CITY TRAIL w Katowicach za nami!

Letnia edycja CITY TRAIL w Katowicach za nami!

Ponad 270 biegaczy zmierzyło się z 5-kilometrową trasą nad katowickimi stawami Janina i Barbara, znaną z jesienno-zimowych zawodów CITY TRAIL. W zawodach najlepszym okazał się Adam Jamiński, który uzyskał wynik 16:15. Wśród pań triumfowała rekordzistka trasy – Michalina Mendecka. Jej wynik to tym razem 19:20 (rekord – 18:49).

– Trasa jest wymagająca, ale bardzo mi odpowiada. Dziś trochę zabrakło do najlepszego wyniku z edycji zimowej, bo borykam się z kontuzją, ale jest już coraz lepiej i mam nadzieję, że zdążę się przygotować do jesiennego półmaratonu, w którym liczę na wynik poniżej 1:23 – zdradziła swoje plany zwyciężczyni.

Najlepsi wrócili do domów z nagrodami od marek Salomon i Etixx, a każdy zawodnik, który dotarł do mety otrzymał pamiątkowy medal. Biegacze mogli również posilić się w strefie regeneracyjnej, gdzie czekały na nich woda, izotonik, owoce i ciastka.

Bieg w Katowicach był drugim w ramach CITY TRAIL onTour. Pierwsze zawody obyły się w poniedziałek, 27 lipca w Łodzi. W kolejnych dniach będziemy we Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie, Bydgoszczy, Gdańsku, Olsztynie, Warszawie i Lublinie.

Elektroniczne zapisy do każdego z biegów kończą się na 4 dni przed zawodami. Zawodnicy, którzy nie zdążą zapisać się przez internet, mogą to zrobić w dniu biegu w biurze zawodów. W ramach imprezy organizowane są także biegi dla dzieci i młodzieży – na dystansach od 300m do 2km.