Aktualności

Rekordowy bieg w Gorzowie Wielkopolskim!

Mimo coraz niższych temperatur uczestnicy cyklu Grand Prix zBiegiemNatury biegają coraz szybciej ;) W Gorzowie Wielkopolskim (podobnie jak w Warszawie) podczas drugich zawodów naszego leśnego cyklu, ustanowiony został rekord trasy.

Wynik zwycięzcy pierwszych zawodów - Marcina Galanta - został poprawiony o ponad minutę. Autorem rekordu został Kamil Leśniak (18:26). - Jestem zadowolony z wyniku, bo cały tydzień poprzedzający dzisiejsze zawody spędziłem na krótkim obozie w górach, gdzie codziennie trenowałem po 7 godzin - mówił tuż po biegu Kamil. - Trasa w Gorzowie bardzo mi się podoba. Jest typowo przełajowa i ciekawa - na pętli są dwa spore podbiegi, wąskie ścieżki, sporo zakrętów.

Wśród pań najszybsza była Agnieszka Szondelmajer, która również ustanowiła nowy rekord trasy w Gorzowie (23:34).

Wyniki były znacznie lepsze niż podczas pierwszych zawodów przede wszystkim za sprawą sprzyjających warunków atmosferycznych. Warto nadmienić, że w biegach dzieci wystartowało w sumie we wszystkich kategoriach wiekowych ponad 50 młodych biegaczy! W efekcie niedzielne zawody były rekordowe pod względem liczby uczestników - w imprezie wzięło udział blisko 200 osób.

Kolejne zawody Grand Prix Gorzów Wielkopolski odbędą się 15 grudnia. Do zobaczenia!