Aktualności

Świetny wynik Oli Brzezińskiej i zaskakujące zwycięstwo Marcina Biskupa w Bydgoszczy

Świetny wynik Oli Brzezińskiej i zaskakujące zwycięstwo Marcina Biskupa w Bydgoszczy

Topniejący śnieg, ale też śliskie ścieżki - tak wyglądała nasza trasa podczas dzisiejszych zawodów w bydgoskim Myślęcinku. Nietypowe warunki nie wystraszyły ponad 600 biegaczy, którzy pojawili się na starcie. Niespodziewane zwycięstwo odniósł 17-letni Marcin Biskup, który pokonał znacznie bardziej doświadczonych Dawida Klaybora oraz Pawła Ochala. Wśród pań wygrała Aleksandra Brzezińska, która uzyskała znakomity rezultat – 16:56 i zajęła piąte miejsce OPEN. 

Zwycięzca zawodów – Marcin Biskup w poprzednich biegach zajmował trzecie i czwarte miejsce. Przyznał, że sam był dzisiaj zaskoczony swoją lokatą. - Szczerze mówiąc, nikt się nie spodziewał, że wygram. Ostatnio bardzo dobrze mi się biega na treningach, przygotowania do sezonu idą zgodnie z planem, dlatego też podejrzewałem, że mogę być w dobrej dyspozycji biegowej, ale nie pomyślałbym, że zostanę zwycięzcą tego biegu. Nie zakładałem konkretnego wyniku. Chciałem pobiec rozważnie, spokojnie, żeby na końcowych metrach powalczyć z rywalami, lecz kiedy poczułem, że „noga się kręci” od początku, postanowiłem podyktować tempo. Śliska nawierzchnia nie była problemem, bo biegłem w kolcach – relacjonuje dwukrotny srebrny medalista mistrzostw Polski juniorów młodszych. - Starty w CITY TRAIL traktuję jako dobry, mocniejszy trening, który jest odskocznią od ciężkiej, objętościowej pracy. Mój najbliższy start to halowe mistrzostwa Polski, ale biegnę w nich „z marszu”. Główne cele na sezon to starty na stadionie.

Wynik Marcina Biskupa to 15:37. Drugi na mecie Dawid Klaybor uzyskał czas 15:48, a trzeci – Paweł Ochal – 15:51.

W klasyfikacji generalnej prowadzi nieobecny dzisiaj Bartosz Kotłowski – zwycięzca trzech poprzednich sezonów CITY TRAIL.

Wśród pań znakomity czas osiągnęła Aleksandra Brzezińska – 16:56. Drugie miejsce zajęła Marta Szenk z wynikiem 18:18, a trzecią zawodniczką była Aleksandra Kozicka (20:15).

W klasyfikacji generalnej prowadzi Marta Szenk. Jedyną zawodniczką, która może odebrać jej trzeci z rzędu triumf jest zwyciężczyni dzisiejszej imprezy, która ma na koncie już dwie wygrane. Żeby to się stało, Aleksandra musi wystartować w dwóch ostatnich biegach sezonu, by mogła być sklasyfikowaną.

Wśród zawodników startujących w dzisiejszych zawodach była Agnieszka Prokopowicz. – Bardzo przyjemnie się dzisiaj biegło. Rześkie powietrze, ale nie mroźne, więc ręce nie marzły. Zważywszy na śliską nawierzchnię nie nastawiałam się na żaden wynik. Biegłam w tempie konwersacyjnym ze znajomym. Przyznam, że musiałam uważnie wybierać najdogodniejsze miejsca na ścieżkach, bo biegam w zwykłych butach, bez specjalnej podeszwy, czy kolców, ale nie przeszkodziło mi to w dobrej zabawie. Najważniejsza jest atmosfera i dobre towarzystwo – podkreśliła na mecie biegaczka.

W dzisiejszych zawodach nie zabrakło także znacznie młodszych zawodników – startujących w cyklu CITY TRAIL Junior. W pięciu kategoriach wiekowych wzięło udział blisko 220 młodych sportowców. Biegi CITY TRAIL Junior są współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki

Kolejne – piąte już zawody CITY TRAIL Bydgoszcz odbędą się 12 lutego. Ostatni bieg w edycji zaplanowany jest na 5 marca. A jeszcze dzisiaj zapraszamy na wydarzenie CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Bydgoszcz, gdzie pojawi się konkurs z pakietami startowymi na Półmaraton Gdynia oraz Ultramaraton Kaszubska Poniewierka

WYNIKI biegu głównego znajdują się TUTAJ.