Aktualności

Przedświąteczne biegi w Poznaniu i Bydgoszczy. Ostatnia szansa, by dołączyć do rywalizacji

Przedświąteczne biegi w Poznaniu i Bydgoszczy. Ostatnia szansa, by dołączyć do rywalizacji

W najbliższą sobotę (20 grudnia) zapraszamy na trzeci bieg w Poznaniu. Z kolei w niedzielę (21 grudnia) będziemy w Bydgoszczy. Liczymy, że świąteczna gorączka nie przeszkodzi Wam w tym, by po raz kolejny spróbować swoich sił na naszych leśnych ścieżkach :)

Na cykl Grand Prix CITY TRAIL w każdym mieście składa się 6 biegów. Aby zostać sklasyfikowanym, wziąć udział w rywalizacji o nagrody oraz dostać pamiątkowy medal na zakończenie cyklu, trzeba wystartować minimum 4 razy. Oznacza to, że najbliższe biegi w Poznaniu i Bydgoszczy - trzecia kolejka zawodów, są ostatnią szansą na dołączenie do cyklu dla osób, które chcą rywalizować. Oczywiście nadal będzie można startować nawet w pojedynczych biegach, jednak już bez szans na nagrody i pamiątkowe medale - choć w przypadku medali jest jeszcze możliwość wybrania się do innego miasta :)

Bieg główny

Elektroniczne zapisy do sobotniego biegu w Poznaniu potrwają do końca dnia w środę, natomiast do niedzielnych zawodów w Bydgoszczy można zapisywać się o jedne dzień dłużej – do czwartku, do godz. 23:59. Opłata startowa wynosi aktualnie 15 zł. Jeśli ktoś nie zdąży zarejestrować i opłacić startu przez internet może to zrobić w dniu biegu w biurze zawodów (opłata startowa 20 zł).

Pod tym LINKIEM znajdziecie lokalizację i mapę trasy w Poznaniu, a TUTAJ - w  Bydgoszczy.

Zgłoszenia do biegów dzieci CITY TRAIL Junior

Wszyscy rodzice i opiekunowie, którzy "dodali" do swojego konta dziecko - muszą pamiętać o potwierdzeniu jego startu na swoim koncie - również najpóźniej na 3 dni przed biegiem. 

Plan minutowy

Szczegółowy harmonogram wszystkich imprez CITY TRAIL wygląda następująco:

08:30 – otwarcie biura zawodów biegu głównego, biegów dziecięco młodzieżowych oraz marszu Nordic Walking;
09:30 – start biegu dzieci kategorii D0/D1;
09:50 – start biegu dzieci kategoria D2;
10:10 – start biegów młodzieżowych kategorie D3 oraz D4;

10:30 – zamknięcie biura zawodów, koniec przyjmowania zgłoszeń;

10:45 – wspólna rozgrzewka;
11:00 – start biegu głównego Grand Prix CITY TRAIL;
ok. godz. 11:15 – pierwsi zawodnicy na mecie biegu;
11:45 – ostatni zawodnik na mecie biegu.

Najlepsi podczas poprzednich biegów

Zwycięzcą drugiego biegu w Poznaniu został Bartosz Majorczyk (Sklep Biegacza.pl Poznań) z czasem 15:43. Wśród pań triumfowała po raz drugi w edycji Agnieszka Janasiak (Red Fitness/Aga Run) - 18:08. W Bydgoszczy podczas poprzednich zawodów jako pierwszy na mecie zameldował się Michał Kulpa (Sport Zdrowie Kondycja Piotr Szewczuk) – 16:19. W rywalizacji kobiet najszybszą była Paulina Kulpa (również Sport Zdrowie Kondycja Piotr Szewczuk) wśród kobiet (20:25).

Dodatkowe informacje m.in. o funkcjonowaniu biura zawodów dzień przed imprezami podamy w środę.

fot. Tomasz Szwajkowski