Aktualności

CITY TRAIL po pierwszej kolejce biegów: blisko 4700 zawodników, Poznań zdecydowanym liderem

CITY TRAIL po pierwszej kolejce biegów: blisko 4700 zawodników, Poznań zdecydowanym liderem

Kolejny rok z rzędu nasz cykl odnotowuje wzrosty frekwencji! :) W pierwszej serii biegów wystartowało łącznie 4699 osób oraz 1790 dzieci. Dziękujemy!

W poprzednim sezonie w pierwszej kolejce pobiegło odpowiednio 4495 i 1137 uczestników.

Najliczniej obsadzonym był październikowy bieg w Poznaniu – linię mety minęło 1211 dorosłych, co jest rekordem frekwencji całego cyklu i 14-procentowym wzrostem względem pierwszego biegu poprzedniej edycji. W biegach CITY TRAIL Junior wystartowało 476 zawodników, co z kolei oznacza 90-procentowy wzrost frekwencji. Przypomnijmy, że to właśnie Poznań jest miastem, w którym zrodził się pomysł organizacji naszego przełajowego cyklu. 

Największy procentowy wzrost względem pierwszej kolejki edycji 2014/2015 odnotowaliśmy w Warszawie – 108 procent  - z 327 do 623 osób w biegu głównym oraz ze 103 do 275 w biegach dziecięco-młodzieżowych. Jeśli wziąć pod uwagę tylko bieg główny frekwencja wzrosła o 91 procent.

Największy procentowy przyrost kobiet mamy w Szczecinie – w pierwszym biegu poprzedniego sezonu wzięło udział 112 kobiet, co stanowiło 32,7 procent wszystkich startujących uczestników, natomiast w tym roku pierwsze zawody przyciągnęły 209 kobiet, co oznacza 42,6 procent wszystkich biegaczy. To ciekawe, bowiem trasa w Puszczy Bukowej w Szczecinie należy do najbardziej wymagających w całym cyklu. Jak widać panie nie boją się wyzwań ;)

- Zawsze staramy się aktywnie wspierać Polaków w profilaktyce zdrowia. Dlatego cieszy nas tak liczne zainteresowanie pierwszą serią biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Zależy nam bowiem, aby takie inicjatywy jak te mobilizowały kobiety i mężczyzn do zwracania większej uwagi na własne zdrowie, w tym aktywność fizyczną, zdrową dietę i regularne badania. Mamy nadzieje, że w kolejnych imprezach równie dużo osób uda się nam namówić na odrobinę wysiłku i start w naszych biegachMarta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Warto zauważyć, że tegoroczny sezon CITY TRAIL rozpoczął się wyjątkowo wcześnie – jak na przełaje - bo już 13 września. Obserwując frekwencję trwającej drugiej kolejki biegów, można się spodziewać, że będzie ona lepsza od pierwszej, a to oznacza kolejne wzrosty :)